Čikagos lietuviai Nausėdą pasitiko ne tik sveikinimais: iškėlė plakatą su nemaloniu užrašu

Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė šiuo metu keliauja po JAV, kur Čikagoje susitiko su lietuvių bendruomenės nariais. Tačiau akivaizdu, kad ne visi JAV lietuviai prezidentą vertiną palankiai. Prezidentui skaitant sveikinimą Čikagos Švč. Mergelės Marijos gimimo parapijoje viena mergina iškėlė plakatą su užrašu „Nausėda yra homofobas“.

Bet tai nesustabdė Lietuvos valstybės vadovo, kuris ir toliau skaitė savo pranešimą. 

Vaizdo įrašu socialiniame tinkle pasidalijo žurnalistas Andrius Tapinas. Jį nufilmavo vienas iš žurnalisto draugo giminaičių. 

Merginai iškėlus plakatą prie jos priėjo apsauga ir nutempė užrašą bei nuėjo. Visą šį laiką prezidentas G. Nausėda toliau skaitė iš savo užrašų. 

Prezidentūra naujienų portalui tv3.lt pakomentavo plačiau apie šį incidentą Čikagoje. Prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis teigė, kad vaizdo įraše matoma ne visa situacija.

„Dėl to incidento prezidentas sustojo skaitęs kalbą. Kai baigėsi triukšmas, visiems bažnyčioje susirinkusiems Čikagos lietuvių bendruomenės atstovams jis teigė: „Padėkokime žmogui, kuris išreiškė savo nuomonę“. Tuomet skaitė savo sveikinimą jiems“, – teigė R. Jasiulionis.

Prezidentas G. Nausėda garsėja išskirtiniu palankumu visuomenės daliai, kuri priešinasi lyčiai neutralios partnerystės įteisinimui bei nepritaria Stambulo konvencijos ratifikavimui, nors jos tikslas yra užkristi kelią smurtui prieš moteris. 

Pavyzdžiui, šalies vadovas vasarą vaizdo įrašu pasveikino Šeimo gynimo maršo dalyvius Vingio parke. Prezidentas šiame sveikinime aiškiai tapatino šeimą bei vyro ir moters santuoką, tai yra elgėsi būtent taip, kaip įsivaizduoja ir maršo dalyviai. Ekspertai tai įvertino kaip flirtą su konservatyvia visuomenės dalimi siekiant politinių dividendų. 

Pastaruoju metu G. Nausėda pradėjo kritikuoti Konstitucinį Teismą, kuris yra išaiškinęs, kas konstitutcinė šeimos samprata yra neutrali lyties požiūriu. Kitaip tariant, šeima nėra tas pats, kas santuoka. Jeigu santuoka yra griežtai sudaroma tik laisvu vyro ir moters sutarimu, tai šeima yra platesnė sąvoka: ji gali būti sudaroma santuokos pagrindu, grįsta kraujo ryšiais, kai, pavyzdžiui, šeimą sudaro vieniša mama su vaikais arba vienišas tėtis su vaikais, šeimą gali sudaryti ir nesusituokę bendrai gyvenantys asmenys.

Liberaliosios visuomenės dalies pasipiktinimą anksčiau yra sukėlusi ir pirmoji ponia D. Nausėdienė, kuri viešai degė žvakeles negimusiems kūdikiams, taip tarsi priekaištaudama moterims, kurios yra pasidariusios abortą. 

Primename, kad šiuo metu prezidenats ir pirmoji ponia vieši JAV: iš pradžių Niujorke dalyvavo Jungtinių Tautų generalinėje asamblėjoje, bet vizitą išnaudojo ir ekonominei diplomatijai: susitiko su JAV bendrovių, planuojančių plėtrą Lietuvoje, atstovais.

Darbotvarkėje buvo numatyti susitikimai su JAV lietuvių bendruomenėmis Niujorke ir Čikagoje. Atskira programa buvo numatyta ir D. Nausėdienei. Niujorke ji susitiko su JAV rytinės pakrantės lituanistinio švietimo atstovais, Čikagoje – lankėsi Ilinojaus universiteto Lituanistikos katedroje ir lituanistinėse mokyklose.


Rašyti komentarą...
O
Ovidija
2021-09-24 10:10:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tapkinas didžiausias konservatnyku subinlaizys, tuajau pat drabstosi, prieš prezidentą, kad tik jam pakenkti, didesnio brudo zurnaliugoms nėra kaip šitą mazgote tapkinas
Atsakyti
-8

ŠAUNUOLIS
2021-09-24 10:58:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
ŠAUNUOLIS MŪSŲ PREZIDENTAS. SĖKMĖS, IŠTVERMĖS IR SVEIKATOS JAM IR JO NUOSTABIAI ŠEIMAI. Globalistai, sorošininkai, tapinistai ir jų sekėjai yra tikrieji mūsų vastybės griovėjai.
Atsakyti
-6

n
na
2021-09-24 09:52:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kegebe šulerio stukačiokai visur veisiasi – net ir Čikagos lietuvių bendruomenėje
Atsakyti
-11

SKAITYTI KOMENTARUS (34)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų