Buvęs Adamkaus patarėjas apie migrantų krizės valdymą: „Visi mes esame protingi atgaline data“

Tęsiantis nelegalių migrantų krizei keičiasi Vyriausybės strategija. Nenuostabu, kad dabar priimami kitokie sprendimai, nes visi yra protingi atgaline data, teigė buvęs prezidento Valdo Adamkaus patarėjas Albinas Januška.

Patarėją kalbino žurnalistė Jolanta Svirnelytė. 

Į Lietuvą nelegalai plūsta jau 3 mėnuo. Vidaus reikalų ministrė tikina, kad situacija valdoma, bet per parą turime jau 300 nelegalų. Tai kas iš tiesų vyksta?

Buvo tam tikras pasiruošimas tai situacijai, kuris prasidėjo vakar – Lietuva perėjo prie aktyvios savigynos ir pradėjo vykdyti nelegalų išstūmimo politiką. Tai gana komplikuota situacija ir tikėkimės, kad viskas bus gerai.

Yra tam tikras scenarijus, kad jei aktyvi stūmimo politika pasiseks, tai tas srautas, kuris šiandien egzistuoja, po truputį mažės. Jei mes mėnesį galėtume atsilaikyti, tai galima tikėtis, kad ir tų lėktuvų sumažės ir užsieniečių migrantų sumažės.

Ankščiau europiniame kontekste tai buvo traktuojama kaip krizės klausimas, nors mes skelbėme, kad tai yra priešiškų valstybių organizuota agresija. Mums reikia Europos, todėl reikėjo įtikinti Europą, o tai nebuvo labai paprasta, reikėjo tam laiko.

Kai pamatėme, kad tokie įtikinėjimai nelabai duoda rezultatų, vakar buvo pereita prie aktyvios savigynos politikos – išstūmimo ir reikia laukti rezultatų, kurie tikėkimės bus geri. 

Jau trečias mėnuo, bet tik vakar pereita prie naujos pozicijos, kodėl taip yra? Tai mes visą tą laiką žaidėme katę ir pelę? Vaidinome, kad viskas kontroliuojama, bet toliau įleidinėjome? Kodėl reikėjo tiek laiko laukti?

Geras jūsų klausimas, bet visi mes esame protingi atgaline data. Mums reikėjo, kad pati Europa įsitikintų, jog čia nėra kažkokia eilinė krizė, o čia yra sąmoningai suorganizuotas dalykas ir vyksta žmonių kontrabanda ir cigarečių kontrabanda. 

Lukašenkos režimas iš to pelnosi ir nori destabilizuoti situaciją. Europa tą turėjo pamatyti, nes mums reikia Europos, mes negalime išstoti iš Europos, nes mums reikia jų pagalbos, be jos irgi neapsieisime. 

Visą pokalbį pamatykite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
a
a
2021-08-07 19:35:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Toks posakis tinka tada, kai ivyksa kas nors netiketa, bet kai VST jei senokai teikia pazymas valdziai, nurodo gresmes ir nieko nedaroma, tai jau visai kita situacija - apsileidimas, bukumas ir nekompetencija arba tycinis kenkimas.
Atsakyti
0

W
WW
2021-08-05 13:23:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
taigi, nelegalius migrantus butu galima sukisti i CZV slaptus kalejimus ,o adamkus,kol nenusprogo, turetu pasakyti ju adresus.
Atsakyti
-1

K
Ko pykti
2021-08-06 07:26:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu Lietuvos politikai kvietesi, tai tegu dabar nekelia audros, kur nereikia!!!o Simonyte, juk patenkinta su Bilotaite, geros rases ir aukstos kvalifikacijos darbo jega!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų