Prancūzijos rinktinė dramatiškoje kovoje palaužė Slovėniją ir pateko į Tokijo olimpinių žaidynių finalą. Tikru rungtynių herojumi tapo ilgametis Prancūzijos rinktinės lyderis Nicolas Batumas, kuris blokavo paskutinį slovėno Klemeno Prepeličiaus metimą iš po krepšio, galėjusį nulemti slovėnų pergalę 90:89 (27:29, 15:15, 29:21, 19:24).

Vieną įspūdingiausių N. Batumo karjeros epizodų rinktinėje žiūrėkite straipsnio pradžioje.

Paskutinios trys šių rungtynių minutės tapo tikru nervų karu, o abi ekipos turėjo neblogų progų švęsti pergalę pusfinalyje.

Mike’as Tobey likus žaisti daugiau nei trejoms minutėms pelnė du taškus ir išlygino rezultatą 85:85. Tačiau slovėnai po to taškų nepelnė daugiau nei dvi minutes, o prancūzų gretose pasižymėję Nando De Colo ir Timothe-Luwawu Cabarrotas didino prancūzų pranašumą 90:85. Prasidėjus paskutinei minutei Slovėnija nutraukė sausią atkarpą, kai Klemenas Prepeličius surinko keturis taškus iš eilės ir likus žaisti 33 sekundėms komandas teskyrė 1 taškas.

Paskutinės slovėnų atakos metu šie turėjo realią progą laimėti rungtynes, kai sėkmingai po krepšiu pranėrė tas pats K. Prepeličius, tačiau tuomet lemiamą žodį tarė jį iš paskos atsivijęs ir metimą blokavęs N. Batumas.

Prieš šias rungtynes komandos kapitonui prancūzų treneris Vincentas Collet skyrė turbūt vieną sunkiausiai įgyvendinamų užduočių olimpiniame krepšinio turnyre – gynyboje stabdyti slovėnų superžvaigždę Luka Dončičių. Jau pirmoje rungtynių atakoje N. Batumas sugebėjo blokuoti savo oponento metimą, o iš viso rungtynėse net keturis kartus blokavo varžovų metimus.

L. Dončičius šiose rungtynėse pelnė 16 taškų, tačiau iš žaidimo atakavo vos 28 proc. taiklumu. Sunkiausiai N. Batumui sekėsi atkirsti slovėną nuo savo komandos draugų, nes šiems jis išskirstė net 18 rezultatyvių perdavimų ir surinko solidų trigubą dublį.

Slovėnija: M. Tobey 23, K. Prepeličius 17, L. Dončičius 16 (10 atk. kam., 18 rez. perd.), Jaka Blažičius 14, Vlatko Čančaras 11 taškų.

Prancūzija: N. De Colo 25, E. Fournier 23, T. Luwawu-Cabarrot 15, Guerschonas Yabusele ir R. Gobertas po 9 taškus.

Finale Prancūzija susitiks su JAV. Šios rinktinės tarpusavyje žaidė grupėje ir tuomet laimėjo prancūzai.