Tokijo olimpinėse žaidynėse paaiškėjo, kas kovos dėl krepšinio turnyro aukso. Nenugalimoji Slovėnijos rinktinė 89:90 (29:27, 15:15, 21:29, 24:19) pusfinalyje krito prieš Prancūziją.

Prancūzija finale grumsis su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktinę, kuri kiek anksčiau šiandien 97:78 nugalėjo australus. Su pastaraisiais dėl bronzos kausis Slovėnija.

Slovėnai užtikrintai laimėjo C grupės varžybas, o ketvirtfinalio etape 94:70 pranoko vokiečius. Prancūzai iškovojo visas tris pergales A grupėje, o ketvirtfinalyje 84:95 palaužė italus.

Slovėnai ir prancūzai pirmajame kėlinyje demonstravo pašėlusį puolimą. Nors slovėnai ir pirmavo (29:27), bet prancūzai toli gražu neatrodė prastesnė komanda.

Prancūzai išliko arti ir po dviejų kėlinių. Kiek aprimo abiejų ekipų puolimas, rinktinės pabandė žaisti arčiau krepšio. „X faktoriumi“ tapo Timothy Luwawu-Cabarrot, kuris per du kėlinius įvertė 10 taškų.

Netrukus kelias atakas iš eilės prancūzai rado po krepšiu savo slibiną Rudy Gobertą. Vis tik L. Dončičiui į pagalbą šoko Mike'as Tobey ir Klemenas Prepeličius. Jie atitinkamai po dviejų kėlinių buvo pelnę 12 ir 9 taškus.

Slovėnai į rūbinę išsinešė nepakitusį pranašumą – 44:42. L. Dončičiaus sąskaitoje jau buvo beveik trigubas dublis – 12 tšk., 7 atk. kam., 8 rez. perd.

Po pertraukos prancūzai sprogo. Evanas Fournier ir Nando De Colo pjaustė varžovų gynybą, o slovėnų energijos lygis krito žemyn. To pasekoje L. Dončičiaus kariauna prieš ketvirtąjį kėlinį atsiliko 65:71.

Lemiamame ketvirtyje slovėnai kilo į šturmą. Meistriškai veikęs L. Dončičiaus ir M. Tobey duetas sugebėjo išlyginti rezultatą (78:78). Vis tik savo atsakymą rado ir prancūzai – po N. De Colo tritaškio pranašumas perkopė vieno metimo ribą (78:82).

Slovėnai dar sykį nepalūžo ir po M. Tobey dvitaškio su pražanga išlygino rezultatą (85:85).  Varžovai pataikė dvitaškį, o likus mažiau nei minutei prancūzams svarbų tritaškį smeigė T. Luwawu-Cabarrot (85:90).

Paskutinės minutės metu slovėnai bandė išsigelbėti ir po K. Prepeličiaus tolimo metimo atsiliko vos 1 tašku (89:90). Slovėnus ištraukti galėjo K. Prepeličiaus dvitaškis, bet N. Batumas paskutinę sekundę išrašė bloką!

Slovėnija: M. Tobey 23, K. Prepeličius 17, L. Dončičius 16 (10 atk. kam., 18 rez. perd.), Jaka Blažičius 14, Vlatko Čančaras 11 taškų.

Prancūzija: N. De Colo 25, E. Fournier 23, T. Luwawu-Cabarrot 15, Guerschonas Yabusele ir R. Gobertas po 9 taškus.