Baltarusijos – Ukrainos pasienyje įstrigę per 1000 žydų ultraortodoksų

Kuriozas Baltarusijos – Ukrainos pasienyje, kur nuo savaitės pradžios įstrigę per 1000 žydų ultraortodoksų. Naujuosius žydų metus švenčiančių chasidų Ukraina neįsileidžia į piligriminį miestą Umanę. O chasidai atsisako grįžti į Izraelį, nors juos tai kuo skubiau padaryti ragina valdžia.

Grupelė chasidų – žydų ultraortodoksų, kurie dar nuo pirmadienio bando patekti į Ukrainos miestą Umanę, kad galėtų aplankyti chasidų judėjimą įkūrusio cadiko Nachmano Braclaviečio kapą.

Šiandien kaip tik prasideda žydų Naujųjų metų iškilmės ir šia proga į Umanę kasmet atvyksta dešimtys tūkstančių chasidų. Tačiau dėl koronaviruso grėsmės Izraelis dar praėjusį mėnesį ultraortodoksus ragino į Ukrainą nevykti, o Kijevas pasakė, kad neįsileis. Visgi chasidai nusprendė pergudrauti valdžią ir pabandė į Umanę patekti per Baltarusiją. Tačiau siena uždaryta ir jau beveik savaitę chasidai čia gyvena be jokio stogo virš galvos.

Dabar tarp Baltarusijos ir Ukrainos sienos perėjų laukia apie 1200 maldininkų. Maždaug trečdalis jų mažamečiai vaikai. Dar keli tūkstančiai chasidų glaudžiasi Baltarusijoje. Visgi dar vakar Izraelio valdžia paragino juos grįžti namo, tačiau, kaip sako maldininkai, jie laukia dieviškojo įsikišimo ir niekur nesitrauks.

Chasidų susibūrimas pasienyje sukėlė įtampą Ukrainos ir Baltarusijos diplomatiniuose santykiuose. Kijevas apkaltino Minską neva teikiant chasidams nepagrįstų vilčių patekti į Ukrainą. Savo ruožtu Minskas paragino Kijevą pradėti dialogą su piligrimais ir gerbti jų teises.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų