Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Automagistralėje ties Kaunu – pokyčiai. Panaikintas itin pavojingas kairysis posūkis ir atidaryti du nauji viadukai – automobiliams ir pėstiesiems.

Automagistralėje ties Kaunu – pokyčiai. Panaikintas itin pavojingas kairysis posūkis ir atidaryti du nauji viadukai – automobiliams ir pėstiesiems.

REKLAMA

Šio transporto mazgo rekonstrukcija tik įsibėgėja, tad vairuotojų kantrybės dar laukia ne vienas išbandymas. Jau rudenį ketinama uždaryti svarbiausio automagistralės tilto vidurinę dalį.

Ne tik patogiau, bet ir saugiau viaduku vairuotojai pasieks namus Giraitėje ar Užliedžiuose. Nebeliko kairiojo posūkio. Rekonstruotas vienas pavojingiausių magistralės ruožų ties Kaunu.

„Šitoj atkarpoj, kurioj mes stovim, per parą pravažiuoja apie 40 tūkst. transporto priemonių, tai įsivaizduokit, kai anksčiau dalis jų turėdavo apsisukti automagistralėje“, – kalba susisiekimo ministras Marius Skuodis.

„Norint apsisukti reikėdavo kirsti 3 eismo juostas, tai nėra saugu, nes atvažiavęs dideliu greičiau priešpriešinis, transporto priemonė gali sukelti eismo įvykį. Per 8 metus yra įvykusi 81 eismo nelaimė, daugiausia techninė, bet yra ir tokių, kur liūdnai pasibaigė“, – teigia Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius.

REKLAMA

Iš viso 9 žmonės sužeisti, du žuvo. Tarp jų ir pėsčioji. Dabar tragedijų padės išvengti ir pėsčiųjų viadukas. Pasak Kauno rajono vadovų, šios infrastruktūros gyventojai laukė kelis dešimtmečius.

„Šita problema sprendėsi jau 20 metų. Ne tik kairys posūkis yra svarbus, bet ir triukšmo sienelės įrengimas, nes gyvenvietė stovi šalia, o jūs girdit, kas čia darosi – srautas didžiulis“, – sako Kauno rajono vicemeras Antanas Nesteckis.

Šios magistralės atkarpos rekonstrukcija atsiėjo per 17 milijonų eurų, didžioji dalis skirta iš Europos Sąjungos.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvo nauji keliai apie 10 kilometrų visiškai pakeičiant konstrukcijas, statomi du vadukai, 3 žiedai, apie 7 kilometrai aptvėrimų nuo gyvulių ir žvėrių, garso, apie 1 km sienelių“, – tvirtina „Autokausta“ direktorius Juozas Kriaučiūnas.

Pasak Susisiekimo ministerijos, dabar keblumų ties šia vieta nebepatirs ir skubantieji pajūrio link, ir važiuojantieji „Via Baltica".

„Dabar automagistralė saugi, atitinkanti visus aukščiausius europinius standartus, nes šita atkarpa yra ir „Via Balticos" atkarpa magistralėj nuo Lenkijos sienos iki Latvijos sienos“, – aiškina M. Skuodis.

Jau šį rudenį ketinama ir pradėti ir vadinamojo Kleboniškio arba oficialiai Meškinio tilto viduriniosios dalies rekonstrukciją, kuri truks pusantrų metų. O tada dar laukia kraštinės tilto dalies remontas.

Tad vairuotojams skubantiems pro Kauną dar kurį laiką teks apsišarvuoti kantrybe. Ši grandiozinė magistralės ties Kaunu rekonstrukcija, atsieisianti gerokai virs 100 milijonų prasidėjo 2019-aisiais. Preliminari pabaiga suplanuota 2024-aisiais.

prie Megos per 8 dienas 10 ivykiu.Kliedesys
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų