Aukoję pinigus vėžiu sergančiam 18-mečiui – šokiruoti: VMI prašo sumokėti 15 proc.

Nuo ketvirtos stadijos vėžiu sergančiam jaunuoliui žmonių suaukotų pinigų gydymui Valstybinė mokesčių inspekcija nusprendė atsiriekti savo dalį – 15 procentų Gyventojų pajamų mokestį. Apie tai išgirdę paramą teikę užsieniečiai neteko žado. VMI atstovai teisinasi, esą taip liepia įstatymas, bet ypatingais atvejais galima padaryti ir išimtį.

Kambarys bute, kompiuteris, sąsiuviniai ir knygos – tai 18-mečiui klaipėdiečiui atstoja mokyklą. Filmuotis nepanoręs jaunas vaikinas beveik prieš metus, pernai lapkritį, išgirdo diagnozę – ketvirtos stadijos plaučių vėžys. Kaip pasakoja jaunuolio mama, viskas apsivertė aukštyn kojom:

„Net negalvojom, kad sutiksim naujus metus ligoninėje ir dar tokiam skyriuje. Kada tu prarandi tą viltį, nežinai, kaip viskas gali eiti, ir ką daryti, ir kaip toliau gyventi, nes viskas apsiverčia aukštyn kojom.“

Ši ligos forma ypač reta. Jaunuolio atvejis vienintelis toks Lietuvoje, todėl ir vaistų reikia ypatingų. O tokie medikamentai kainuoja milžiniškus pinigus. Kaip pasakoja jaunuolio mama, 18-mečio mokyklos bendruomenė, žmonės iš visos Lietuvos ir užsienio rodo nepaprastą gerumą ir padeda finansiškai.

Klaipėdos krašte dirbančių vokiečių verslininkų bendruomenė per dvi dienas surinko 9 000 eurų ir pervedė juos į vaikino mamos sąskaitą. O tada smogė žinia iš VMI – 15 procentų šios sumos turi atitekti mokesčiams. Tai 1350 eurų. Panašiai tiek kainuoja viena vaistų dozė.

„Kaip mes galime padėti tam vaikinui ir greit? Tai šokiruoja. Vaikinas buvo ligoninėje ir jam reikėjo specialių vaistų“, – sako verslininkas Manfred Wagener.

„Norėjome padėti kuo greičiau ir kai sužinojom, kad ne visą sumą, kurią surinkome, gali jam nukeliauti, buvome šokiruoti“, – teigia verslininkas Dirk Bohlmann.

Mokesčių inspekcijos atstovai teisinasi, esą įvyko nesusipratimas. Remiantis įstatymais, aukojamus pinigus privalu pervesti į paramos fondus, antraip reikia sumokėti 15 procentų nuo į sąskaitą atkeliaujančių pajamų. Tačiau tokiais išskirtiniais atvejais, esą, daromos išimtys.

REKLAMA

„Kiekvienu tokiu atveju yra vertinama individualiai ir mokesčių administratoriui yra numatyta teisė ir pareiga taikyti turimą viršenybę prieš formą, taip pat numatyta teisė dėl teisingumo ir protingumo kriterijų, kuriais mokesčių administratorius tokiais atvejais vadovaujasi“, – kalbėjo VMI atstovė Laimutė Mačernienė.

Kadangi vaikino liga ir vaistai išskirtiniai, Valstybinė ligonių kasa jau antrą mėnesį mėgina apsispręsti – kompensuoti medikamentus ar ne. Laukdami verdikto, jaunuolio tėvai žmonių aukojamus pinigus gauna į Rimanto Kaukėno paramos grupės sąskaitą.

Šiai dienai šeimai reikalinga visų žmonių parama vaistams, kurie yra vienintelė viltis Jonui pasveikti ir jaustis geriau. Numatoma, kad vaistų kaina pirmiesiems ir svarbiausiems trims mėnesiams gali siekti daugiau, nei 13 tūkstančių eurų. Vėliau medikamentams reikalinga suma gali siekti ir dešimtis tūkstančių eurų. Rimanto Kaukėno paramos grupė kviečia Jus nelikti abejingais ir paaukoti šiai šeimai:

Rimanto Kaukėno paramos grupė

Įmonės kodas: 302721009

Sąsk nr. LT984010042502981574

SWIFT: AGBLLT2X

Bankas: Luminor

Mokėjimo paskirtis: Parama Jonui


Rašyti komentarą...
.
...
2019-10-25 00:13:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
O vėžio 15% VMI nenori pasiimti? Jis gi iš kažkur atsirado...
Atsakyti
0

U
Uzmetyti
2019-10-24 23:00:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siūlau uzmetyti seima akmenimis taip pat ir kitas valstybinės įstaigas :) perdaug atsipalaidvo veltedos. Ne tylėk kim
Atsakyti
-1

T
Tomas
2019-10-24 21:10:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik debilas gali sukurti debiliska istatyma,taip iseina pas mus istaymus rengia debilai?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (113)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų