tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei prezidento rinkimai vyktų šį savaitgalį, didžiausio Lietuvos gyventojų palaikymo sulauktų dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda, rodo pirmadienį skelbiama naujienų portalo „Delfi“ užsakymu atlikta visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa.

Jei prezidento rinkimai vyktų šį savaitgalį, didžiausio Lietuvos gyventojų palaikymo sulauktų dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda, rodo pirmadienį skelbiama naujienų portalo „Delfi“ užsakymu atlikta visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa.

REKLAMA

Kodėl nepaisant skandalo Nausėdos reitingai nenukrito ir ką reiškia kitų, po juo išsirikiavusių, pretendentų reitingai, TV3 žinių „Dienos komentare“ atsakė politikos apžvalgininkas Virgis Valentinavičius.

Nausėdos reitingas pakilo, kodėl jo nepaveikė „Pranešėjo“ skandalas?

Manau, kad nespėjo suveikti, nes apklausa vyko truputį ankščiau, nei prasidėjo triukšmas dėl knygos. Pastaruoju metu Nausėdos reitingai stabiliai kyla, pirmiausia, dėl karo Ukrainoje, nes, kai jis kalba apie karą Ukrainoje, jis atrodo solidžiau nei įprastai.

Knygos poveikį mes pamatysime vėliau ir tai priklauso nuo to, ko imsis Seimas. Potencialiai yra galimi labai rimti tyrimai dėl VSD ir prezidento rinkimų išlaidų, to, kad faktiškai naudojosi neteisėtomis VSD paslaugomis, o tai gali prieiti netgi iki apkaltos.

REKLAMA

Iš kitos pusės, aš bijau, kad Seimo dauguma yra truputį demoralizuota ir išsigandusi, todėl ji gali pritrūkti politinės valios šiems griežtiems dalykams padaryti.

REKLAMA

Žmonės, kuriems nepatinka konservatoriai, renkasi balsuoti už Nausėdą. Tai kiek dar gali kilti jo reitingai?

Konservatorių nemeilė irgi turi ribas, vien tuo nepaaiškinsi. Manau, pagrindinis faktorius vis dėlto yra karas Ukrainoje, jis visus verčia rimtai pažiūrėti į situaciją. Kalbant apie Ingridą Šimonytę, premjero pozicijoje, kai tiek daug sunkių problemų, labai sunku išlaikyti populiarumą. Dar aišku šiek tiek ir Bartoševičiaus skandalas paveikė reitingus, tai šiuo metu yra taip, kaip yra.

REKLAMA

Ateityje, jei Nausėdos reitingai kils toliau, aš vis tiek laikysiuosi nuomonės, kad tai dėl karo Ukrainoje.

Šimonytės reitingas nuo 13 proc. nukrito iki 10 proc. Ar galima manyti, kad jis kris ir toliau?

Aš manau, kad pakris, o tada vėl pakils – jie visą laiką laikysis tokiame lygyje. Šimonytė iki pat prezidento rinkimų gali išlaikyti antrą vietą, nes tas skaičius žmonių, kurie ją mėgsta ir kurie ne, daugmaž nusistovėjo. 

Keli procentai svyruoja dėl to, kas konkrečiai atsitinka Vyriausybėje, pavyzdžiui, mokesčių reforma atneš pokyčių, Bartoševičiaus skandalo poveikis jau aiškiai baigėsi. Jei imsis ryžtingų veiksmų dėl knygos apie prezidentą, tai bus proga pataisyti reitingus. Viskas įmanoma.

REKLAMA
REKLAMA

O kaip dėl Vėgėlės? Ar galima manyti, kad jis taps rimtu, realiu konkurentu Nausėdai?

Aš siūlyčiau išvis nekreipti dėmesio į Vėgėlės reitingus, kadangi Vėgėlė yra Nausėdos antrininkas. Jei jis laimėtų prieš Nausėdą, tai mes turėtume antrą Nausėdą kita pavarde. Jie labai panašūs ir politiškai – antivakseriams prijaučia, jiems Karbauskis turi didelę įtaką ir konservatorių abu nemėgsta. 

Tai iš principo absoliučiai vienodi kandidatai. Tik Nausėda turi pranašumą, kad jis yra prezidentūroje ir gali naudotis administraciniais resursais, yra kur kas labiau matomas, bet, jei jį pakeis Vėgėlė, tai aš čia didelio skirtumo nematau.

REKLAMA

Po jo eina Skvernelis ir Blinkevičiūtė. Ar galima manyti, kad didelį įdirbį turinčius politikus naujokas Vėgėlė gali nušluoti?

Aš nemanau, kad Blinkevičiūtė ar Skvernelis apskritai gali dalyvauti šiame žaidime, nematau galimybių jiems pakelti savo reitingus taip, kad įsiterptų tarp Šimonytės ir Nausėdos. Vienintelis žmogus, kuris gali apversti šachmatų lentą, yra Dalia Grybauskaitė, kuri staiga persigalvotų ir pareikštų, kad kandidatuoja. Tada Nausėdos reitingams tikrai bus bėda.

REKLAMA

Ar yra užuominų, kad ji ketina kandidatuoti?

Dalia Grybauskaitė yra labai stipri asmenybė ir labai nepriklausoma, todėl prognozuoti, ką ji padarys, yra labai sunku. Aš tiesiog tikiuosi, kad ji neapsikęs dabartinės prezidentūros kokybės ir pasakys, kad jai reikia grįžti.

Tai, jei Grybauskaitė neina į rinkimus, reiškia galima tikėtis, kad Nausėda bus išrinktas antrą kartą?

Pagal tai, kas yra dabar, greičiausiai būtų išrinktas, bet 70 proc. jis jau nesurinks. Bus kaip su Matijošaičiu – gerokai žemiau, bet dar gali laimėti.

Visą pokalbį išgirskite laidoje, esančioje straipsnio pradžioje. 

o kieno antrininke Simonyte? Tokiu apzvalgininku kaip Valentinavicius is vis neverta nei klausyti nei skaityti
Valentinavičiau. Būk kai kada savo vietoje, nuspręs kiekvienas pagal save. Ir ne žemink kitų.Pirmiausia, išmok kalbėti sklandžiai, gėda net klausytis. Jei esi neįgalus tam, kalbek pats su savimi, o ne mekenk kitiems. Ausį rėžia.
Valentinavičius gali turėti kitą nuomonę,nes jis vienas iš neobjektyviausių 'ale 'apžvalgininkų,konservatorių nusižengimai jam tampa privalumais.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų