Akis į akį su Turkijos gaisrais stojusi poilsiautoja: „Tokios tragedijos dar neregėjau“

Jau mažiausiai aštuonis žmones pražudę gaisrai ir toliau kamuoja Turkiją. Vietos gyventojai skubiai palieka namus, o daliai turistų šios atostogos virto tikru pragaru – jiems evakuotis teko iš Bordrumo ir Marmario kurortų.

Gaisrai Turkijos pietvakariuose pleškina ne tik kalnuotose vietovėse įsikūrusius kaimus, bet ir pajūrio kurortus. Štai vien iš Bodrumo evakuojasi šimtai turistų. Čia pareigūnai skubiai liepė atostogautojams palikti tris penkių žvaigždučių viešbučius, kurie pačiame sezono įkarštyje perpildyti. Evakuojasi ir Marmario turstai, o kartu su jais ir 15 metų čia gyventi britė Allyson.

„Nieko panašaus nesu mačiusi. Būdavo nedidelių gaisrų, bet tokios tragedijos dar neregėjau. Ir tokie gaisrai siautėja ne tik čia, o visur“, – sako ji. 

Pareigūnai praneša, kad praėjusį trečiadienį įsiplieskę gaisrai nusinešė mažiausiai aštuonias gyvybes, sunaikino šimtus žmonių namų ir ūkių.

„Šitas gaisras čia liepsnojo tris dienas, o mūsų kaimas sudegė per 15 minučių.“

„Visas mūsų derlius virto pelenais. Nebeliko nė vieno žalio lopinėlio. Viskas pražuvo, viskas.“

Anot ugniagesių, 119 gaisrų, kurie buvo išplitę 32-ose provincijose, jau užgesinti. Tačiau gaisrininkai ir toliau kovoja su dar septyniais dideliais gaisrais.

„Mes panikuojame ir bijome čia įstrigti. Mano raktai taip ir liko namų duryse. Tik pasigriebiau krepšį su vaistais, kaukėmis, akių lašais ir buteliu vandens, ir skubame kuo greičiau iš čia išvykti.“

Turkams gaisrus gesinti padeda Ukraina, Rusija, Azerbaidžanas ir Iranas. Su Turkija solidarizuojasi ir Europos Sąjunga. Jau ryt lėktuvus į gaisro zoną siųsti ketina Kroatija ir Ispanija. Savo ruožtu Turkijos tyrėjai sako sulaikę vieną padegimu įtariamą asmenį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų