Turkijoje gaisrai įsisiautėjo dar labiau: pavojus kyla turistams

Turkijoje gaisrai dar labiau įsisiautėjo ir jau grasina Antalijos regione poilsiaujantiems turistams.

Pastarieji, bijodami dėl savo gyvybės, naktis leidžia ne viešbučiuose, o ant gultų prie jūros. Gelbėtojai į ligonines jau nugabeno beveik 200 sužeistų žmonių, o Marmario kurorte, bandydamas iškviesti pagalbą, per gaisrą žuvo jaunas 25-erių vyras.  

Rusų turistas penktadienio ankstų rytą filmuoja vaizdus prie viešbučio Marmaryje. Čia liepsnos pavojingai artėja prie viešbučio. Atostogos sugadintos. Dalis poilsiautojų, saugodamiesi naktį, praleido ant gultų arčiau vandens. Daugelis ėmė iš kambarių rankšluosčius ir čia susikūrė improvizuotas lovas.

Kurortiniame mieste zuja gelbėtojų transportas, skuba automobiliai. Ir Marmaryje, ir Bodrume kai kurie viešbučiai jau evakuojami, kitur žmonės saugosi nelaukdami nurodymų.

„Mes nieko nežinome. Viešbučio personalas nieko nesako. Todėl nusprendėme eiti į lauką“, – sako poilsiautojai.

„Mes čia jau dvi dienas. Viskas buvo gerai, bet tuomet pamatėme dūmus ir staiga pasirodė liepsnos. Baisu“, – teigia kiti.

Pareigūnai skelbia, kad Marmaryje žuvo 25-erių vyras, dar bandė prisikviesti pagalbos. Aukų skaičius išaugo iki keturių. Hospitalizuotų beveik pasiekė 200.

Chaosas ir kituose kurortuose. Sidoje turistai skundžiasi, kad nėra kuo kvėpuoti. To, kas dabar vyksta Turkijos pakrantėse, kitaip nei siaubu nepavadinsi.  Pareigūnai skaičiuoja, kad šią savaitę Egėjo ir Viduržemio jūros pakrantėse kilo net 60 gaisrų.

Sakoma, kad katės turi devynias gyvybes. Turkijoje viena murklė, panašu, ką tik išnaudojo mažiausiai vieną savąją. Kvapą atgauti bandančią, šokiruotą, apdegusią katę turkų ugniagesys gelbėtojas gausiai tepa specialiu nudegimų skausmą malšinančiu kremu. Katės akys, rodos, spinduliuoja siaubu.

Turkijos pareigūnai skelbia jau evakavę beveik 20 gyvenviečių Antalijos regione ir dar 16 kaimyninėse Adanos ir Mersino provincijose. Su liepsnomis kovoja 35 orlaiviai, keli šimtai transporto priemonių ir 4000 ugniagesių. O liepsnoms plisti padeda 40°C karštis ir smarkus vėjas.


Rašyti komentarą...
A
Adelė
2021-08-01 18:47:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai baisu, koks poilsis. Manau poilsiautojams reikia kuo skubiau važiuoti namo , nes jau nieko gero tenais nebebus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų