• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laisvės partiją drebina nepotizmo skandalas. Partijos pirmininkės Aušrinės Armonaitės klasiokė ir kursiokė Agnė Belickaitė įsidarbino šiltoje vietoje „Lietuvos geležinkeliuose“ su atlyginimu didesniu nei 4000 eurų į rankas.

Laisvės partiją drebina nepotizmo skandalas. Partijos pirmininkės Aušrinės Armonaitės klasiokė ir kursiokė Agnė Belickaitė įsidarbino šiltoje vietoje „Lietuvos geležinkeliuose“ su atlyginimu didesniu nei 4000 eurų į rankas.

REKLAMA

Negana to, ji yra Armonaitės vadovaujamos partijos valdybos nario viceministro Vinco Jurgučio žmona. Laisviečiai įtikinėja, kad Armonaitės vaikystės draugė įsidarbino pati, be jų protekcijų. Tačiau opozicija rėžia tiesiai – tai panašu į naujuosius bebrus, kurie kol dar yra valdžioje, savus skuba susodinti į šiltas valstybines vietas.

Agnė Belickaitė – komunikacijos specialistė, nuo šios savaitės pradėjusi dirbti „Lietuvos geležinkeliuose“ korporatyvinių reikalų direktore. Tačiau šios moters įdarbinimą valstybinėje įmonėje temdo galimas Laisvės partijos nepotizmas.

Agnė Belickaitė yra Laisvės partijos pirmininkės Aušrinės Armonaitės artima draugė – buvusi klasiokė iš Vilniaus Biržiškos gimnazijos, o vėliau kursiokė Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. O sprendžiant iš darbo skelbimo, jai pažadėtas 7 tūkst eurų atlyginimas, kas į rankas sudaro 4200 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

„Agnė Belickaitė buvo mano klasiokė, mokėmės ir politikos mokslus kartu. Bet yra labai daug žmonių, su kuriais mokėmės ir nevertinu, kad čia ypatingi ryšiai“, – sako A. Armonaitė.

REKLAMA

Agnė Belickaitė ne tik draugauja su Armonaite, bet ir yra Laisvės partijos valdybos nario, ekonomikos ir inovacijų viceministro Vinco Jurgučio žmona. Ji įsidarbino valstybinėje įmonėje, kuri pavaldi kitam Laisvės partijos ministrui – Mariui Skuodžiui. O jo viceministrė yra kita Armonaitės klasiokė – Agnė Vaiciukevičiūtė.

Laisviečių lyderiai įsitikinėja, esą Belickaitė įsidarbino be ministrės ir įtakingo vyro pagalbos. Ministrė dievagojasi, neva išvis nežinojo apie klasiokės planus dirbti „Lietuvos geležinkeliuose“, o viceministras vyras, nors ir buvo žmonos informuotas, esą jai visai nepadėjo.

REKLAMA
REKLAMA

„Sužinojau, kai tai tapo vieša informacija. Aš nesikišu net į savo pavaldžių ministerijų konkursus, net nežinau, kokių pozicijų jie ieško, politikas neturėtų žinoti detalių, kaip valdoma valstybės įmonė, jie patys geriausiai žino“, – tikina A. Armonaitė.

„Agnė mane informavo, kad gavo pasiūlymą dalyvauti tokiame konkurse, vėliau informavo, kad nusprendė pabandyti jėgas. Jokių veiksmų, kurie galėtų daryti įtaką konkurso rezultatams, nei dariau, nei ketinau daryti. Nesu aptarinėjęs Agnės dalyvavimo konkurse nei su EIM ministre nei kitais ministrais, kad nebūtų daroma tema eskaluojama, daromas protegavimas“, – teigia Laisvės partijos valdybos narys, viceministras Vincas Jurgutis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Agnė Belickaitė anksčiau dirbo ir statybos įmonėje „Omberg“, kurios direktorė Dalia Andrulionienė yra ir „Lietuvos geležinkelių“ valdybos narė. Tačiau tvirtina, kad toks platus su „Lietuvos geležinkeliais“ susijusių pažįstamų asmenų ratas neturėjo įtakos gaunant naują dosniai apmokamą darbą.

„Mano vyras į visus mano profesinius sprendimus žiūri stengdamasis mane palaikyti, jam pasakiau, kad turėjau daug svarstymų, dvejonių, jis mane palaikė ir sakė spręsk, kaip tau geriausia. Su manim susisiekė atrankos agentūra sausio pirmomis dienomis. Atranka vyko nuo lapkričio, mačiau, kad vyksta. Pasidomėjo, ar man įdomu“, – aiškina A. Belickaitė.

REKLAMA

„Lietuvos geležinkelių“ direktorius tikina, kad Agnė Belickaitė laimėjo konkursą prieš 35 konkurentus. Patvirtina žinojęs jos ryšius su įtakingais laisviečiais, tačiau esą be jų užtarimo nusprendė, kad ji bus tinkamiausia pareigoms.  

„Šiuo nemaloniu atveju, regimybės, kad bandytų pasipelnyti kažkas, pasinaudotų pažintimis, aš nematau. Nebuvo kalbėta, tartasi, sprendimas priimtas mano paties. Galiausiai, kai buvo suformuoti 5 finalininkai, su visais asmeniškai susitikau, su niekuo nesitariau, nei valdyba, nei politikais, pagal procedūrą priėmiau sprendimą. Pasirinkta geriausia specialistė į šią poziciją“, – kalba „Lietuvos geležinkelių“ direktorius Egidijus Lazauskas.

REKLAMA

Susisiekimo ministras Marius Skuodis atsiųstame komentare rašo, kad susisiekimo srities įmonių darbuotojų atrankų procesuose nedalyvauja, o kiek jam dabar žinoma, tai buvo vieša atranka, dalyvaujant atrankos agentūrai, o galutinį sprendimą priėmė „Lietuvos geležinkelių“ vadovas. Visgi ministras reikalauja, kad „Lietuvos geležinkeliuose“ nebūtų žalos reputacijai ir interesų konflikto net regimybės, tad įmonės valdybos ir vadovybės reikalauja viešai pasiaiškinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dalindama pažadus rinkėjams prieš tapdama vyriausybės vadove ir Ingrida Šimonytė žadėjo reikalauti iš pavaldinių krištolinio skaidrumo ir nesavanaudiškumo.

„Pasižiūrėkime – pirmiausia sau, kad iškilus pagrįstoms abejonėms kurio nors iš mūsų veikla ir sprendimais, nesudrebės balsas prisiimti atsakomybę“, – sako I. Šimonytė.

Tačiau vyriausybei dirbant jau trečius metus, konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui partnerių galimas nepotizmas nekliūna.

REKLAMA

„Suprantu, kad konkursai organizuoti pagal taisykles, klausimai atsakyti, tikiuosi, visuomenei aišku. Gali klausimus kelti, bet žmogų pažįstu kaip profesionalą“, – teigia G. Landsbergis.

Laisviečių vadovės Armonaitės draugės ir viceministro žmonos su tokiu solidžiu politiniu valdančiųjų užnugariu įsidarbinimas valstybinėje įmonėje kovotojams su korupcija kelia labai didelius įtarimus.  

„Viena didžiausių su korupcija susijusių problemų yra nepotizmas – giminių ir bičiulių protegavimas. Buvo galima numatyti, kad klausimų kils, visuomenė norės gauti atsakymus“, – tvirtina „Transparency international“ atstovė Ingrida Kalinauskienė.

REKLAMA

Na, o Seimo opozicija žodžių į vatą nevynioja ir laisviečius, savo artimuosius įdarbinančius šiltose vietelėse jau vadina naujaisiais bebrais.

„Kai pas valdančius kažkas atsitinka, niekas nežino, nepažįsta, nei kaip Bartoševičių atsivedė, nei kaip viceministrą atsivedė, sugyventinė pakliuvo dirbti. Tai atsikalbinėjimas. Akivaizdu, kad tai jos vaikystės draugė, su kuria mokykloje mokėsi, draugauja, akivaizdu iš „Facebook“ įrašų. Žiūrint į tai, dežavu jausmas – atsimenu bebrų laikus 2012–2014 metus, kai valstybinėse įmonės buvo sudarbinami savi, pažįstami, draugai, randant užuovėją“, – kalba Seimo narė Agnė Širinskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laisvės partija laisvai seka pasakas. Iš informacijos labai sunku patikėti, kad vaikystės draugai, giminystės ryšiai, vyras su žmona nebendrauja, nesišneka, stebuklingai žmogus atsiranda pareigose“, – sako Seimo narys, socialdemokratas Gintautas Paluckas.

Beje, Belickaitė savo paskyroje socialiniame tinkle rašo, kad Laisvės partiją pradėjo kurti bare: „Čia ant popierinės servetėlės gimė Laisvės partijos kontūrai.“

Partijos vadovei toks atviras įrašas, panašu, nėra malonus.

„Nežinau, negaliu komentuoti, kas kokį postą „Facebook“ parašė, būtų ilgas pokalbis, daug visko prirašyta“, – tvirtina A. Armonaitė.

REKLAMA

Jurgučio žmona Belickaitė kaip komunikacijos specialistė iš Laisvės partijos dar ir gavo ypač solidų atlygį – apie 15 tūkst. eurų už partiečiams neseniai vestus rinkiminius seminarus.

„Agnė buvo samdoma kaip specialistė, būtent darbiniai, kontraktas laikinas yra buvęs, Laisvės partija nieko Agnei nėra skolinga, atsiskaityta“, – tikina A. Armonaitė.

„Labai gaila, kad partija mokesčių mokėtojų pinigus naudoja draugų išlaikymui, valstybės įmonės strateginės panaudojamos draugų išlaikymui“, – sako A. Širinskienė.

Kilus skandalui, ministrė Armonaitė ir viceministras Jurgutis prašo VTEK paaiškinimų, ar nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų. Na, o Seimo opozicija jau grasina imtis savo tyrimo ir panarplioti Agnės Belickaitės įsidarbinimo „Lietuvos geležinkeliuose“ aplinkybes.

Klausimas Šimonytei
Klausimas Šimonytei
dar sovietinė valstybinė įstaiga su senais rusiškais bėgiais.Pasakyk,kodėl ten atstovė spaudai uždirbs dvigubai ar trigubai už kitus biudžetininkus,dirbančius svarbiausius valstybei darbus,a ??? Kada kelsi algas biudžetininkams,ar siūlai visiems tik maudytis šūde ???
Ne vyriausybė, o reali tarybinių kiaulių ferma
nebuk naivus tokie mokytojai seime ir uz jo kgb mokyklas praeje jaunimas greitai pamokas isisavina Benkunskas irgi jaunas bet ir sake kad jo zmona pati gavo darba patarejos seime pabaigus muzikos mokykla tiktai kazkaip daug sutapimu tame seime .
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų