Aiškėja detalės apie vandeniu nusiplikiusį kūdikį: nudegė net penktadalis odos

Panevėžio medikai gelbėja net penktadalį kūnelio karštu vandeniu nusiplikiusį kūdikį.

Mažylis gydomas reanimacijoje. Siaubingus nudegimus vaikas patyrė pas močiutę, kai ant savęs užsivertė visą virdulį.

Respublikinės Panevėžio ligoninės Vaikų intensyvios terapijos skyriuje pypsi gyvybę palaikantys aparatai. Joje gydomas ir karštu vandeniu nusiplikęs kūdikis. Vos vienerių mažylio būklė sunki, bet stabili. Vanduo smarkiai nuvilgė vaiko kūnelį – nudegė net penktadalis odos.

„18 procentų vaikui yra daug. Dar priklausomai nuo nudegimo gylio. Kuo giliau, dar blogiau“, – sako Vaikų reanimacijos skyriaus vedėjas Gytis Prieskienis.

„Policija gavo pranešimą, kad yra pristatytas vaikas, kuris galimai yra apsiplikęs karštu vandeniu. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą. Vaikas svečiavosi pas močiutę ir virtuvėje buvo arbatinukas su karštu vandeniu, kurį vaikas tiesiog pagriebė“, – pasakoja policijos Komunikacijos skyriaus atstovas Tadas Martinaitis.

Nelaimė viename iš Panevėžio Ramygalos gatvės daugiabučių įvyko vakare, kai kūdikį prižiūrėjusi močiutė trumpam nuo jo nusisuko. Tačiau policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tėvų ar globėjų teisėmis. Aiškinamasi, ar mama buvo blaivi. Iki tol pirmagimį auginanti šeima tarnyboms nebuvo žinoma.

„Jie svečiavosi pas močiutę ir tiesiog močiutė buvo nusisukusi. Ir tas momentas, kai nusisuki, ir buvo karštas virdulys su vandeniu, vaikas tiesiog palietė ir nukrito. Būklė yra stabili šiuo metu. Yra pirmo, antro laipsnio nudegimai“, – teigia Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Žaneta Ginaitė.

„Šiuo momentu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vaikų teisių piktnaudžiavimo, tai gali būti tas vaikas neprižiūrėtas tuo momentu. Tai į visus tuos klausimus ir bus atsakyta“, – kalbėjo T. Martinaitis.

REKLAMA

Tokie nudegimai nusiplikius, anot medikų, ypatingai kūdikiams ir vaikams, labai pavojingi. Bet traumos, deja, gana dažnos. Kasmet Lietuvoje nuo mamų ar močiučių taisomų karštų gėrimų, sriubų, kitų įkaitusių buities prietaisų nukenčia net pustrečio tūkstančio vaikų.

„Nudegimas yra sunki sisteminė trauma, kurią lydi šokas. Tai yra didžiulis skausmas, kurį reikia tuoj pat malšinti. Labai dažnai pas mus atvažiuoja vaikai ryte, kai mamos, močiutės geria kavą, arbatą, kuri būna užplikyta. Labai dažnai ji būna šiek tiek pravėsusi, vaiko odelė yra labai plona, ji 5 kartus plonesnė už suaugusio žmogaus“, – sako vaikų reanimacijos gydytoja Giedrė Šipelienė.

„Nudegimai yra dažniausia trauma vaikams pasaulyje, o Lietuvoje nudega apie 2500 vaikų. Kasmet iš jų apie 800 tenka gydyti stacionare, o 1500 ambulatoriškai. Trauma ypatinga tuo, kad vaikams nereikia visai verdančio vandens, kad įvyktų trauma, užtenka ir 60 laipsnių temperatūros“, – pasakoja G. Prieskienis.

Kol atliekamas vaiko situacijos šeimoje vertinimas, jauni tėvai su vaiko teisių tarnyba geranoriškai bendradarbiauja.

„Mama rūpinasi vaiku, tėtis buvo išvykęs į užsienį, tačiau, sužinojęs apie įvykį, skubos tvarka grįžo iš Vokietijos ir šiuo metu rūpinasi vaiku. Greičiausiai, bus kreiptasi dėl paslaugų šeimai teikimo ir su šeima dirbs atvejo vadybininkas. Bus taikoma atvejo vadyba“, – teigia Ž. Ginaitė.

Medikai sako, kad siaubingai susižalojusio kūdikio ir jo šeimos laukia sunkus ir ilgas gydymas. Nudegimai gyja lėtai, neretai lieka randai kurie gali būti matomi likusį gyvenimą.


Rašyti komentarą...
I
Irma
2021-03-02 20:50:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prie ko čia ta atvejo vadyba, kai nutiko nelaimė
Atsakyti
-1

M
Mari
2021-03-02 20:39:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siaubas, toks mazuliukas ir tiek vaikui reikes iskenteti skausmo.
Atsakyti
0

L
Laima
2021-03-02 20:52:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Besilaukuančias mamas reikėtų ruošti vaiko auginimui ! Dauguma neturi jokio supratimo apie vaiko priežiūrą ir saugojimą!
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų