REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Radviliškio gimnazijoje – tuberkuliozės protrūkis. Šios pavojingos ligos atvira forma susirgo jau trys abiturientai. Mokinių tėvai ir patys moksleiviai išsigandę, ar nėra pavojinga bendrauti su bendramoksliais.

Radviliškio gimnazijoje – tuberkuliozės protrūkis. Šios pavojingos ligos atvira forma susirgo jau trys abiturientai. Mokinių tėvai ir patys moksleiviai išsigandę, ar nėra pavojinga bendrauti su bendramoksliais.

REKLAMA

Dėl galimo tuberkuliozės užkrato tiriami maždaug 700 mokyklos mokinių bei mokytojų. Visuomenės sveikatos centro specialistai ramina, esą ėmėsi visų reikiamų priemonių suvaldyti protrūkį.

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos abiturientai žaidžia tinklinį. Tačiau kai kurių tėvai išsigandę, ar tikrai jie gali mokytis ir bendrauti su draugais, kuomet mokykloje užfiksuotas jau trečias atviros tuberkuliozės atvejis.  

„Iš tikrųjų, yra ganėtinai baisu, nes yra galimybė užsikrėsti tokia rimta liga ir, manau, kad reiktų imtis kokių nors priemonių, kad šią situaciją valdyti“, – teigia abiturientė Aurelija.

REKLAMA
REKLAMA

Aurelija sako, kad ji ir jos klasiokai profilaktiškai jau persišvietė plaučius, tačiau mano, kad derėtų saugotis labiau. 

„Būtų galima nešioti mokykloje apsaugines kaukes, laikytis atstumo, daryti skirtingus srautus arba daryti nuotolinį mokymą“, – sako Aurelija.

REKLAMA

Mokyklos vadovė po pasitarimo su specialistais sako, kad tokių drastiškų priemonių imtis neplanuoja. Vistik visi maždaug 700 mokyklos mokytojų ir moksleivių bei kiti darbuotojai tiriami, ar nėra užsikrėtę. Taip pat intensyviau nei įprastai vėdina ir dezinfekuoja patalpas. 

„Panikos nėra gimnazijoje, be abejonės, vienas kitas atvejas nuogąstavimų ar savotiškų baimių iškyla ir pedagogai, ir darbuotojai, ir patys tėvai klausia, ką reikėtų daryti“, – teigia Lizdeikos gimnazijos direktorė Ina Bajerauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmasis tuberkuliozės atvejis mokykloje buvo nustatytas dar rugsėjo gale.

„Nuo spalio mėnesio mokinys Kauno klinikose, o antrieji atvejai nustatyti praėjusią savaitę“, – sako I. Bajerauskaitė.

„Atliktų profilaktinių tyrimų duomenimis, ištyrus 110 sąlytį turėjusių asmenų, išaiškinti dar du nauji atviros tuberkuliozės atvejai. Minėti asmenys klinikinių simptomų neturėjo“, – teigia užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Edita Satkevičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Užsikrėtę moksleiviai gydomi, jiems skirtas nuotolinis mokymas, specialistai sako, kad nuo nekosėjančių, o tik sergančių besimptome forma užsikrėsti tikimybė gerokai mažesnė. 

„Esmė yra, kad mes užsikrečiame nuo atvira plaučių formą sergančio asmens ilgalaikio artimo kontakto metu. Jeigu mūsų aplinkoje nėra sergančių asmenų, tai rizikos užsikrėsti nėra. Šiuo atveju labai svarbu užtikrinti higieninių sąlygų laikymąsi“, – kalba E. Satkevičienė.

REKLAMA

Radviliškio rajono savivaldybės gydytoja sunerimusi, rajone per praėjusius metus užregistruotas 21 susirgimas tuberkulioze. 

„Radviliškio rajonas yra toje padėty, kad mes vieni iš pirmaujančių, negerąja prasme, tuberkuliozės atveju. Situacija kontroliuojama, valdoma, bet, žinote, kaip yra, tokia liga užsikrėsti galime kiekvienas“, – tvirtina Radviliškio raj. savivaldybės gydytoja Irmina Ruškienė.

Specialistai pataria, kad pajutus ligos simptomus reiktų kreiptis į medikus. 

„Kiekvienam iš mūsų reiktų atkreipti dėmesį, jei mus vargina bendras silpnumas, svorio kritimas, naktinis prakaitavimas užsitęsęs karščiavimas, ilgalaikis kosėjimas, tai reiktų nedelsti ir mes turėtume kreiptis į šeimos gydytoją“, – teigia E. Satkevičienė.

Lietuva pagal sergamumą tuberkulioze yra tarp pirmaujančių, daugiau sergančių Europoje tik Rumunijoje.

Kažkoks absurdas! Juk visiems privalomas kasmetinis sveikatos patikrinimas .Ar čia dar nuo pandemijos laikų šitoks apsileidimas ?Už lango XXI amžius,o čia TBC. Panaikintos ir san.epid .stotys,kurios kadaise atlikdavo dezinfekciją tokių ligonių namuose, nes ši skurdo ir blogų gyvenimo sąlygų liga skaitėsi nugalėta .
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų