Baltarusija atsisveikina su Lukašenkos režimo auka – jaunu vyru

Baltarusiai atsisveikina su Lukašenkos režimo auka – jaunu vyru, kurį mirtinai sumušė pareigūnai. Tuo metu Europos Sąjunga apsisprendę dar labiau išplėsti sankcijas Baltarusijai ir įtraukti į jas verslus bei institucijas.

Prie Kristaus prisikėlimo bažnyčios Minske – minia žmonių. Čia baltarusiai plūsti pradėjo jau nuo pat ankstyvo ryto. Jie atsisveikina su režimo auka – 31-erių Romanu Bondarenka.

Prieš devynias dienas buvusį karį kaukėti režimo pareigūnai sulaikė daugiabučio kieme, išsivežė ir taip sumušė, kad jo gyvybės po kelias valandas trukusios operacijos išgelbėti nesugebėjo net medikai.

Visgi po Baltarusiją sukrėtusios jauno vyro žmogžudystės, toliau besitęsiančių masinių sulaikymų ir „lukašenkininkų“ smurto per protestus sujudo ir Briuselis, ir Baltijos šalys. Lietuva, Latvija ir Estija šiandien išplėtė sankcijas Baltarusijos režimo pareigūnams ir į juodąjį sąrašą įtraukė 28-is asmenis.

Jų gretose Baltarusijos informacijos bei sporto ministrai. Pastarieji sankcijų sąraše atsidūrė, reaguojant į interneto suvaržymus ir režimą kritikuojančių sportininkų persekiojimą.

Tuo tarpu Europos Sąjunga taip pat nusprendė dar labiau išplėsti sankcijas Baltarusijai ir į juodąjį sąrašą įtraukti ne tik individualius asmenis, bet ir institucijas, bendroves, verslininkus.

„Sutarėme tęsti pasiruošimą kitam sankcijų etapui. Tai mūsų atsakymas į pareigūnų žiaurumą ir paramą demokratinėms Baltarusijos žmonių teisėms“, – sako ES diplomatijos vadovas Josepas Borrellas.

Taigi, Europos Sąjunga jau uždegė žalią šviesą trečiajam sankcijų paketui prieš A. Lukašenkos režimą ir žada iki gruodžio 7 d. sudaryti naujų ekonominių sankcijų taikinių sąrašą. Visgi diktatoriaus režimą remiančioms įmonėms ir verslininkams atgrasyti pasirinktos priemonės turėtų būti panašios į jau taikomas.

Dabartinės Europos Sąjungos sankcijos draudžia išduoti vizas „juodajame sąraše“ atsidūrusiems Baltarusijos pareigūnams, be to, įšaldytas jų turtas Bendrijoje. Šiuo metu sankcijos jau taikomos pačiam A. Lukašenkai ir jo sūnui bei dar 53 režimo pareigūnams.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų