Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjunga išplės sankcijas Baltarusijai, įtraukdama bendrovių ir verslininkų, ketvirtadienį pranešė Bendrijos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis.

Europos Sąjunga išplės sankcijas Baltarusijai, įtraukdama bendrovių ir verslininkų, ketvirtadienį pranešė Bendrijos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis.

REKLAMA

„Normalią [Baltarusijos] ekonominę veiklą paveiksiantis“ sprendimas priimtas po to, kai ankstesnėmis sankcijomis Baltarusijos prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai ir režimo pareigūnams nepavyko sustabdyti represijų prieš protestuotojus, spaudos konferencijoje sakė J. Borrellis.

ES užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje buvo nuspręsta „tęsti pasiruošimą kitam sankcijų etapui, atsakant į pareigūnų žiaurumą ir palaikant Baltarusijos žmonių teises“.

„Šios sankcijos turėtų būti nukreiptos ne tik prieš atskirus asmenis, bet ir prieš institucijas, verslininkus ir bendroves“, – sakė J. Borrellis. Pasak jo, taip pat šiuo metu nuodugniai peržiūrimi ES ir Baltarusijos santykiai.

REKLAMA

ES valstybės pasiūlys ekonominių sankcijų taikinius, nurodė Bendrijos diplomatijos vadovas. Kitas ES užsienio reikalų ministrų susitikimas numatytas gruodžio 7 dieną.

„Valstybių narių nuomone, A. Lukašenkos režimas nerodo jokių teigiamų ženklų, toliau atsisako pradėti bet kokią diskusiją su Europos Sąjunga arba priimti kokią nors ESBO misiją“, – nurodė J. Borrellis, paminėdamas Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizaciją.

„Todėl tokiomis sąlygomis Europos Sąjunga privalo reaguoti, panaudoti savo turimas priemones. Viena tokių priemonių yra sankcijos“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Baltarusiją jau ketvirtą mėnesį krečia masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Prieš savaitę nuo sunkių sužalojimų mirė sulaikytas ir žiauriai sumuštas opozicijos aktyvistas 31 metų Ramanas Bandarenka.

Anksčiau ES ėmėsi sankcijų prieš A. Lukašenką, jo sūnų ir dar 53 režimo pareigūnus.

Pasak J. Borrellio, ES netrukus „išnaudos (režimo) žmonių, kuriems gali būti taikomos sankcijos, skaičių“, todėl teks peržiūrėti įmones.

A. Lukašenkos režimą remiančioms įmonėms ir verslininkams taikomos priemonės turėtų būti panašios į jau taikomas. Esamomis ES sankcijomis draudžiama išduoti vizas „juodajame sąraše“ atsidūrusiems Baltarusijos pareigūnams, įšaldomas jų turtas bloke.

„Mes manome, kad tokie dalykai labai rūpi dabar pareigas einantiems pareigūnams, tiems, kuriems šios sankcijos yra taikomos“, – sakė J. Borrellis.

Šiuo metu Lietuvoje gyvenanti Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja ne kartą ragino Europą dar labiau griežtinti sankcijas A. Lukašenkos režimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų