Baltarusija kanalo „Nexta“ įkūrėjus įtraukė į terorizmo sąrašus papildyta 18.36 val.

Baltarusijos Valstybės saugumo komitetas (KGB) opozicijos kanalo „Nexta“ susirašinėjimo platformoje „Telegram“ įkūrėjus Sciapaną Pucilą ir Ramaną Pratasevičių įtraukė į asmenų ir organizacijų, susijusių su teroristine veikla, sąrašus.

„Nexta Live“ – daugiau nei 1,7 milijono sekėjų turintis „Telegram“ kanalas – padeda koordinuoti  jau daugiau nei tris mėnesius besitęsiančius masinius protestus prieš sprendimą paskelbti autoritarinį lyderį Aliaksandrą Lukašenką rugpjūtį vykusių prezidento rinkimų nugalėtoju.

Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Sąrašas, kuris pastarąjį kartą buvo koreguotas trečiadienį, skelbiamas KGB interneto svetainėje. Spalį Baltarusija „Nexta“ ir jo logotipą paskelbė ekstremistine medžiaga.

Remiantis KGB dokumentu, 22-ejų S. Pucila ir 25-erių R. Pratasevičius pateko į „juodąjį“ sąrašą dėl jiems anksčiau pareikštų kaltinimų masinių neramumų kurstymu – už šį nusikaltimą Baltarusijoje baudžiama iki 15 metų laisvės atėmimo.

Abu tinklaraštininkai šiuo metu yra vieninteliai Baltarusijos piliečiai, įtraukti į KGB sąrašą. Jame iš viso yra 700 asmenų, daugiausia Artimųjų Rytų šalių piliečiai.

„Baltarusijoje už terorizmą gresia įkalinimas iki gyvos galvos arba mirties bausmė“, – ketvirtadienį socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė „Nexta“.

Šiuo metu Lenkijoje gyvenantiems S. Pucilai ir R. Pratasevičiui taip pat gali būti pareikšti kaltinimai dėl socialinės neapykantos kurstymo vyriausybės ir teisėsaugos pareigūnų atžvilgiu.

Baltarusija ir A. Lukašenką palaikanti Rusija paskelbė jų tarptautinę paiešką.

Anksčiau Baltarusijos užsienio reikalų ministerijoje Lenkijos pasiuntinio Martino Wojciechowskio buvo pareikalauta, kad Varšuva kaip įmanoma greičiau išduotų abu opozicionierius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų