Lenkija sieks supaprastinti IT specialistų ir gydytojų iš Baltarusijos įdarbinimą

Lenkijoje parengtas įstatymo projektas, kuriuo siekiama netaikyti iš Baltarusijos atvykusiems informacijos technologijų (IT) specialistams bei kai kurių sričių medikams reikalavimo įsidarbinimui gauti atitinkamą leidimą, skelbia portalas tut.by.

Tokia lengvata galiotų tiems specialistams iš Baltarusijos, kurie į Lenkiją atvyko turėdami humanitarines vizas ar vizas su prierašu „Poland Business Harbour“, kurios išduodamos veiklą į Lenkiją norinčioms perkelti Baltarusijos bendrovėms.

Plėtros, darbo ir technologijų ministerijos parengtas įstatymas jau yra svarstomas, rodo portalo prawo.pl duomenys.

Tai tiesiogiai paliestų odontologus, slaugytojus, paramedikus bei IT specialistus.

Įstatymo projekto aiškinamajame rašte pažymima, jog kai kurių sričių medikų iš užsienio įdarbinimo tvarkos supaprastinimas itin svarbus dėl poreikio sustiprinti medicinos personalą per COVID-19 pandemiją.

Šių metų pradžioje Lenkija supaprastino gydytojų ir odontologų diplomų, išduotų ne Europos Sąjungoje, pripažinimo procedūrą.

Spalio vidurio duomenimis, programa „Poland Business Harbour“ pasinaudojo beveik 800 specialistų iš Baltarusijos, tuo metu persikėlimą į Lenkiją svarstė 22 įvairaus dydžio Baltarusijos IT kompanijos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų