Prognozuoja karščio rekordą, tačiau netrukus – staigi orų permaina, siautės aršus vėjas

Saulėtus ir šiltus orus mums atplukdžiusi aukšto slėgio sritis sparčiai tirpsta ir trečiadienį jos jau neliks. Tuo pat metu rytoj gims veiklus ciklonas, kuris Lietuvos link trūktelės dar šiltesnių orų bangą nei antradienį, o poryt nukreips į mus vėsius, labai vėjuotus, todėl nemaloniai žvarbius orus iš šiaurės.

Antradienį nušvito saulė, jie tapo vasariškai šilti. Šį vakarą dangus bus menkai debesuotas, bet labai greitai iš pietvakarių atplauks aukšti ploni debesys. Lietaus iš jų nesulauksime, bet ir žvaigždžių galime nebematyti. Kai kur nusidrieks rūkas, vėjas silpnas.

Trečiadienio rytas gali nebūti saulėtas, bet nebus jis ir niūrus – dangų dengs nestori aukšti debesys, bet lietaus iš jų nesulauksime. Jie beveik netrukdys oro temperatūrai augti. Šiek tiek sustiprės pietinių krypčių vėjas.

Kitaip tariant, artimiausią parą prisiminsime, kas yra vasara. Ir naktį, ir dieną dangų dažniausiai dengs nestori aukšti debesys, tikrų pragiedrėjimų bus nedaug, bet diena vis tiek bus šviesi. Iš tų aukštųjų debesų lietaus nebus. Vėjas pietinių krypčių, naktį silpnas, dieną gana gaivus. Oras naktį atvės iki 13–15, prie jūros 16–18, dieną šils iki 25–26 laipsnių, tik prie pat jūros bus ne taip šilta.

Ketvirtadienio naktį įvyks orų permaina – nuo Kuršo pusės įsiverš vėsus oras ir lietus, kurį gali lydėti ir perkūnija. Vėjas pasisuks iš šiaurės vakarų, oro temperatūra kris – paryčiais jau vyraus apie 12 laipsnių, tik pietvakariuose dar gali būti apie 14–15. Dieną siautės aršus šiaurės vakarų vėjas. Lietus dažnai kartosis šiaurinėje šalies pusėje, pietinėje jo tikimybė menkesnė. Dėl stipraus šiaurės vakarų vėjo oro temperatūra kils iki 14, pietuose 16 laipsnių šilumos. Kitaip tariant, ketvirtadienį oro temperatūra bus daugiau nei 10-čia laipsnių žemesnė nei trečiadienį.

REKLAMA

Penktadienį orai rims. Naktį dar daug kur nupils šaltas lietus, bet dieną jo tikimybė menka, nušvis saulė, šiaurinių krypčių vėjas išliks, bet nusilps. Dieną šils iki 16 – 17 laipsnių šilumos.

O tuo metu Romoje trečiadienį saulė ir 32 karščio, Barselonoje oras šils iki 26 šilumos. Vakarų ir Vidurio Europoje bus labai karšta – Paryžiuje rytoj 30 laipsnių, karščio, Londone 25 šilumos, Berlyne 28, Varšuvoje 27 laipsniai. Į rytus nuo Baltijos rytoj vietomis irgi bus apie tiek, lietaus nenumatoma.

Prognozuoja rekordą

Socialinio tinklo „Facebook“ esanti grupė „Orai ir klimatas Lietuvoje“ informavo, kad dėl atkeliavusių šiltų orų yra šansų pagerinti dienos oro temperatūros rekordą.

Šiluma kaulų nelaužo Vasariškai šilti orai laikosi didelėje dalyje Europos. Tuo tarpu Lietuvoje: šilčiausia yra šalies pietinėje ir pietvakarinėje dalyje. Rytojus žada būti dar šiltesnis. Turime teorinius šansus pagerinti dienos oro temperatūros rekordą. Rugsėjo 16 d. visų laikų rekordas siekia +27,3 laipsnio (užfiksuotas Varėnoje 1964 m.). Ar turėsime naują, pamatysime jau rytoj vakare“, – teigiama pranešime. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų