Išpuolis Pasvalio rajone: pelenais virto obuolių augintojų turtas

Siaubingas išpuolis ugnimi pelenais paleido vieno didžiausių Baltijos šalyse obuolių augintojų turtą. Sudegė didžiulis Naradavos sodų Pasvalio rajone sandėlis su 5 tūkst. obuoliams sandėliuoti skirtų konteinerių, nauja obuolių tyrelės cisterna, autokrautuvas. Nors dar tris pastatus paryčiais ugniagesiai spėjo išgelbėti, tačiau padaryti nuostoliai bendrovei vistiek siekia mažiausiai pusę milijono eurų. Laimei, teritoriją stebinčios kameros nufilmavo du padegimu įtariamus biržiečius, kurie dar tą pačią dieną buvo sulaikyti.

Naradavos sodų Pasvalio rajone ilgametė darbuotoja Jūratė Grygalienė rodo, per kur atėję niekdariai įvykdė šaltakraujišką išpuolį. Būtent vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo, kaip dviese su „Audi“ atvažiavę vyrai paryčiais akimirksniu sukelia gaisrą.

„Jie buvo tą tvorą pasidarę pasiruošę, atvažiavo su mašina, su degiu skysčiu ir ėjo tiesiai ten ir niekur kitur. Jie buvo jau viską susiplanavę anksčiau, mes tik matėm veiksmą“, – sako Naradavos sodų bendrovės vadovas Aloyzas Grygalis.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Išpuolis ugnimi: pelenais virto Pasvalio raj. esantis obuolių augintojų turtas

Kaip pasakoja bendrovės direktorius, jei ne sargės budrumas, dar nežinia, kuo viskas būtų baigęsi, mat darbuotoja kaip tik ėjo į tą pusę išjungti šviestuvų, bet išgirdo pokštelėjimą ir pamatė dūmus. Išsigandusi ji tuoj pat ir sukėlė visus ant kojų.

„Aš atvykau kartu su gaisrininkais jau degė pilnai atvira liepsna didžiulė privažiuot buvo neįmanoma šito židinio gesinti pradėti pirma saugoti šitie pastatai. Kad neišplistų“, – pasakoja A. Grygalis.

Deja, išgelbėti didžiulio sandėlio nepavyko. Jis supleškėjo iki pelenų, o kartu jame sukrauti daugiau kaip 5 tūkstančiai derliui sandėliuoti skirtų naujų konteinerių.

Dar tris pastatus garažo bei vaisių saugyklos patalpas paryčiais ugniagesiai spėjo išgelbėti liedami iš viršaus vandenį, kaip ir nemažą dalį technikos, tačiau vistiek sudegė nauja tyrelei vežti skirta cisterna, neseniai pirktas autokrautuvas. Bendrovė skaičiuoja patyrusi mažiausiai pusės milijono eurų nuostolių.

REKLAMA

„Aš tai skaitau, kaip teroristinis išpuolis prieš bendrovę, panaudojant didelį kiekį degios medžiagos su sprogimu buvo didžiulis gaisras ir kilo pavojus gyvenvietei ir žmonėms“, – teigia A. Grygalis.

„Kažkas turėjo piktą akį ir tiek darbuotojai tai tikrai ne. Gal ne pavydas, gal, sakyčiau, kerštas. Mes svarstom, turim savų minčių, pasikalbam, bet viešint negalim, čia policija ištirs ir išaiškins“, – kalbėjo Naradavos sodų bendrovės darbuotoja Jūratė Grygalienė.

Dar tą patį savaitgalį policija galimus padegėjus sučiupo. Jiems pareikšti įtarimai dėl svetimo turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu.  Abu suimti mėnesiui. Tai 38-erių ir 46-erių metų vyrai iš Biržų, gerai žinomi pareigūnams. Pastarasis pagarsėjęs ne tik dėl įvairių vagysčių, bet ir aršaus bei tūžmingo savo būdo.

„Du įtariamieji sulaikyti yra Biržų r gyventojai policijai prieš tai žinomi buvo teisti. Tai vagystės ir kiti panašūs nusikaltimai“, – sako policijos atstovas Tadas Martinaitis.

Beje, sutapimas ar ne, bet su vyresniu suimtu biržiečiu Aloyzas Grygalis jau yra susidūręs prieš kelis metus. Kai bylinėjosi dėl obelų sodmenų ir betoninių atramų vagystės iš bendrovės sodo ūkio.

Tada biržietį, pavogusį obelis, atpažino ir pričiupo bendrovės darbuotojai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų