Ukraina ir Rusija demostruoja vis daugiau draugiškų gestų

Prieš artėjantį Ukrainos ir Rusijos prezidentų susitikimą Paryžiuje gruodžio 9-ąją dieną, abi konfliktuojančios šalys demostruoja vis daugiau draugiškų gestų. Rusija Ukrainai grąžino prieš metus užgrobtus karo laivus, neseniai atvertas ir tiltas tarp Ukrainos kontroliuojamų ir Rusijos remiamų separatistų teritorijų, o Vladimiras Putinas ėmė girti Volodymyrą Zelenskį.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis žengia prie 2015 metais per karinius veiksmus susprogdinto ir dabar jau atstatyto tilto Stanica Luhanska gyvenvietėje, Donbase. Dabar tai vienas iš penkių veikiančių patikros punktų per Doneco upę skiriančią Ukrainos kontroliuojamas ir Rusijos remiamų separatistų teritorijas.

„Atrodo gerai, bet visgi ten kabo ne tos vėliavos. Bet gerai, ateis ta diena, kai jas nukabinsime“, – sako Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

O štai iškart po to Ukrainos prezidentas atvyko į Očakovo miestą ir apžiūrėjo Rusijos grąžintus ukrainiečių karo laivus. Pastaroji pirmadienį paskelbė sugrąžinanti Ukrainai tris karinio jūrų laivyno laivus, kuriuos prieš metus sulaikė prie Krymo krantų. Kartu su Zelenskiu laivus pasitiko ir 17 rugsėjį išlaisvintų jūreivių. Tiesa, pastebėta, kad laivuose trūksta dalies įrangos ir ginkluotės. Pasirodė informacija, kad pavogti net unitazai.

„Kalbėjausi su admirolu ir galiu patvirtinti, kad dalies ginkluotės nėra. Pradėsime tyrimą ir išsiaiškinsime visas detales. Tikrai prašysime Rusijos grąžinti viską, ką ji pasisavino“, – pasakoja V. Zelenskis.

REKLAMA

Po rugsėjį įvykusio apsikeitimo kaliniais ir pastarosiomis savaitėmis vykdyto kai kurių pajėgų atitraukimo nuo fronto linijos laivų sugrąžinimas yra dar vienas draugiškas žingsnis bandant išspręsti penkerius metus trunkantį konfliktą Rytų Ukrainoje. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas net pagyrė Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį, pavadindamas jį „maloniu“.

„Aš niekada jo nemačiau, mes nepažįstami. Kalbėjomės tik telefonu. Aš manau, kad jis malonus ir nuoširdus žmogus. Tikiu, kad jis nori pagerinti situaciją, įskaitant Donbase“, – teigia Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Tokie Rusijos vadovo žodžiai ir abipusės šalių pastangos spręsti konfliktą Rytų Ukrainoje vyksta prieš artėjantį viršūnių susitikimą. Volodymyro Zelenskio, Vladimiro Putino, Angelos Merkel ir Emmanuelio Macrono derybos konflikto Rytų Ukrainoje klausimu vyks gruodžio 9-ąją Paryžiuje. Tai bus pirmas Zelenskio ir Putino susitikimas akis į akį ir aukščiausio lygio derybos dėl šio konflikto nuo 2016 metų.

Daugiau naujienų stebėkite TV3 žiniose:


Rašyti komentarą...
A
ARVYDAS
2019-11-22 00:42:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visa esmė.Dėmesio.1.Kremliaus gangsteriams(Rusijai)bus iškelta sąlygą sprendimų ar rinkimų metu į išvesti savo galvažudžius ir ginkluotę;2.Kremliaus galvažudžiai suvaidins kariuomenės išvedimą.Bet po to ,kai bus pasirašyti dokumentai ,viskas sugrįš
į pradinę padėtį,tik Ukraina jau bus eliminuota..
Atsakyti
0

A
ARVYDAS
2019-11-22 00:46:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Susitiks vilkolakis ir eriukas...
Atsakyti
0

A
ARVYDAS
2019-11-22 00:46:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Susitiks vilkolakis ir eriukas...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų