Šiandien Vyriausybė pateikė neigiamą išvadą dėl Akcizų įstatymo 35 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto, kuriuo Seimo valdyba siekė sumažinti akcizus benzinui.

„Kadangi turėjome patyrimą su dyzelio akcizo mažinimu, tam, kad nebūtų didelio poveikio biudžetui, o aš dar kartą norėčiau priminti, kad pusė akcizų už kurą atitenka ne šiaip biudžetui ar kažkokioms bendroms reikmėms, o konkrečiai kelių infrastruktūrai, benzino realizacija turėtų išaugti 20 proc, o tai yra visiškai utopinė prielaida“, - neigiamos išvados pateikimą argumentavo Finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

Ji taip pat piktinosi, kad Vyriausybės nepritarimas socialinės reklamos ar tabako įstatymų pakeitimų projektams yra vertinamas neigiamai.

"Vyriausybės išvada neigiama yra ne konkrečiai dėl tabako akcizo ar socialinės reklamos, o dėl to, kad biudžetas tarsi a priori bandomas išdalinti labai kilniems tikslams, bet tuomet kyla klausimas, kokia prasmė apskritai rengti biudžetą?", - stebėjosi ji.

„Galime prisigalvoti tabako įstatymų, kino, kelių, muzikos ir ten prirašyti, kad kažkoks procentas kažkokio mokesčio yra skiriamas toms reikmėms, tačiau klausimas, kaip tai suderinti su normaliu biudžeto procesu?“, - savo nuomonę dėstė finansų ministrė.

Pasak jos, pirmiausia reikia žinoti, kokios yra bendros valstybės pajamos, kokie įsipareigojimai ir kaip juos vykdyti. Ji pabrėžė, kad Vyriausybė čia įžvelgė tam tikrų konstitucinių nuostatų pažeidimų, kadangi kažkada Konstitucinis Teismas (KT) nagrinėjo panašius atvejus, kai įstatymuose buvo parašyta, kiek procentų BVP turi būti skirta žemės ūkiui ar šveitimui.

REKLAMA

„Toks išankstinis lėšų paskyrimas kažkam yra nesuderinamas su įprastiniu biudžeto rengimo procesu“, - tvirtino ji.

Vyriausybės išvadoje Seimui nurodoma, kad sumažinus akcizų tarifą bešviniam benzinui nuo 1500 Lt iki 1240 Lt už 1000 litrų produkto (minimalaus pagal Europos Sąjungos teisės aktų reikalavimus tarifo), Lietuvos biudžeto netekimai per metus sudarytų apie 100 mln. Lt.

Šį įstatymo projektą pateikę Seimo nariai Valentinas Mazuronis ir Dailis Alfonsas Barakauskas mano, kad sumažinus bešvieniam benzinui taikomą tarifą, jo kaina vidutiniškai nukristų apie 30 centų už litrą.


Rašyti komentarą...
j
jj
2012-05-29 16:03:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rupuzes,tikiuosi po rinkimu,jie dings is akiu visiems laikams.
Atsakyti
0

Z
Zigmas
2012-05-29 17:45:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
VIVA LA CONTRABANDA !!!
Atsakyti
0

a
audrius
2012-05-30 09:05:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
teisingai,saunuoliai.kuro kainos pas mus vienos is maziausiu nei kitose es salyse.ir dar labai daug kam automobilis ne transporto priemone darbo reikalais,bet irankis pasipuikuoti ir ilysti i pacankiu kelnaites.kuo bus didesnis akcizas degalams,tuo bus pilnesnis biudzetas,ir svaresnis oras
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų