Visuomenės nuomonės apklausomis vis dažniau naudojamasi norint argumentuoti sprendimus ar pagrįsti problemas. Tačiau specialistai pastebi, kad siekis manipuliuoti visuomenės nuomone vis dar nesvetimas.

Viešojoje erdvėje dažnai galima pamatyti įvairios problematikos, grindžiamos visuomenės nuomonės apklausomis. Tačiau ne visuomet apklausos rezultatai ir daromos išvados sutampa: pasitaiko sutirštintų spalvų ir hiperbolizuotų išvadų. Antai praėjusią savaitę populiarus portalas skelbė, kad apie emigraciją galvoja daugiau nei 35 proc. respondentų. Ir nors realiai planuojančiųjų emigruoti buvo vos 6 proc., visų nuomones tyrėjai suplakė į vieną katilą.

Anot visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ vadovo Vlado Gaidžio, nepriklausomai nuo apklausos rezultatų, jos atlikėjai neturėtų respondentams krauti lagaminų į emigraciją.

„Apibrėžimas „emigracija“ nėra tikslus, nes žmogus jį supranta kitaip nei Statistikos departamentas, emigrantais laikantys bent pusmetį dirbančius užsienyje. Žmogui tai asocijuojasi su lagaminais, parduotu turtu ir bilietu į Ameriką, – sako V. Gaidys. – Ne visai tiksli apklausų ar tyrimų informacija visuomenei pateikiama dėl kelių priežasčių: nepatyrimo, gerų ketinimų ar net specialiai.

Atrodo, kad klausimą suformuluoti lengva, bet net ir to reikia mokytis. O kitas gal nori labai nuoširdžiai savo pažiūras apginti.“

REKLAMA

„Vilmorus“ direktorius tvirtina, kad nors netikslumų viešai skelbiamuose duomenyse ar išvadose pasitaiko, tai dar netapo tendencija.

Be pigių skandalų

„Vis dėlto didžiausia problema išlieka mažiausios kainos principas, taikomas konkursuose. Juose gali dalyvauti kiekvienas praeivis. Tai nėra gerai, nes pasitaiko absurdiškų dalykų“, – teigia V. Gaidys.


Rašyti komentarą...
b
birute
2012-08-14 14:49:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zinoma,klaidina visuomene kaip tik nori su tomis apklausomis,jomis visai netikiu,kaip galima tiketi klastotemis.Jei butu apklausiama koks 10 tukstanciu paskirstant miesto,kaimo,isprusima ir panasiai ,tai gal butu panasu,nes vyresnio amziaus zmones nesinaudoja naujausiomis technologijomis-tad ir cia tik akiu dumimas tiems,kuriems rezultatai naudingi.
Atsakyti
0

K
Kam naudingi
2012-08-14 14:51:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
jai ne kraugeriams koncervom
Atsakyti
0

s
skorpis
2012-08-14 20:08:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
", o tyrimo rezultatus pateikti ekspertų vertinimui, –" tai kaip tik Lietuvos problema kad vietoj klausimo ir atsakymo i ji rezultatu paviesinimo iterpiami "ekspertai" kurie viska "suvarto" pagal partine priklausomybe bei politinius isitikinimus....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų