Vilniuje planuojama statyti du naujus dangoraižius: butai – nuo 25 kv. m

Vilniuje suplanuotas naujas gyvenamųjų dangoraižių tipo projektas, į kurį ketinama investuoti 28,5 mln. eurų. Pagal užsienio pavyzdžius plėtojami du 20-ies aukštų daugiabučiai prisidės prie Vilniaus dangoraižių centro kūrimo, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

4

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Omberg“ projektas, kurio bendras plotas siekia apie 22 tūkst. kv. m., vystomas Viršilų g., šalia pagrindinių mikrorajono arterijų – Laisvės ir Pilaitės prospektų. Projektu bus pasiūlyta apie 380 butų, kurių plotas sieks 25–90 kv. m., o kambarių skaičius svyruos nuo 1 iki 4. Statybos darbus planuojama pradėti 2021 metų viduryje. Pirmasis dangoraižių aukštas bus skirtas komercinėms patalpoms.

„Šiuolaikinis veržlus žmogus ieško patogios, bet nenuobodžios erdvės gyvenimui, kuri pasižymėtų modernia architektūra, atspindėtų jo gyvenimo stilių ir ateitį. Naujos kartos gyvenamuosiuose dangoraižiuose užsienyje radome gyventojų patogumui išnaudotas visas įmanomas pastato erdves: holai skirti poilsiui, terasos ir stogai – bendruomenių susirinkimams, laisvalaikiui, daržininkystei.

Net požeminės stovėjimo aikštelės ir laiptinės panaudojamos sportui, meninei saviraiškai – norime šias praktikas atvesti ir į Vilnių“, – pranešime cituojamas bendrovė akcininkas ir steigėjas Mindaugas Mockus.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nauji daugiabučiai VIlniuje

Kiekviename naujojo projekto daugiabutyje bus įrengtos dvi skirtingos stogo terasos, kuriose planuojama sukurti erdves meditacijai, darbui, laisvalaikiui, galimybėms leisti vakarus besigrožint miesto panorama, asmeninėms šventėms. Požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje suplanuotos vietos gyventojų elektromobiliams.

„Taip pat bendradarbiaujame su verslu, siekdami, kad gyventojų patogumui projekte įsikurtų visos pagrindines paslaugas teikiančios įmonės: savitarnos skalbykla ir cheminė drabužių valykla, sveikatos ir grožio paslaugas teikiančios įmonės, kavos ir arbatos namai bei dalijimosi kultūrą skatinančios biurų erdvės“, – vardija M. Mockus

REKLAMA

Naujo dangoraižių centro kūrimas

Naujasis daugiabučių projektas iškils besiformuojančiame aukštybiniame Viršuliškių kvartale.

Kaip pasakoja Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis, aukštybiniais pastatais formuojama urbanistinė kalva tarp Karoliniškių ir Viršuliškių mikrorajonų yra vystoma jau keleri metai. Šią kalvą buvo numatyta formuoti dar sovietmečiu, kai čia buvo pastatytas pirmasis aukštybinis pastatas – Spaudos rūmai.

„Pradžioje buvo galvojama, kad čia turėtų stovėti tik biurų pastatai. Vėliau suvokta, kad tokiu atveju visas rajonas vakarais ištuštėtų, taptų negyvas ir buvo apsispręsta, kad čia turi būti mišrios funkcijos – paslaugų, biurų ir būsto kvartalas.

Dabar šioje miesto zonoje gana aktyviai statomi nauji gyvenamieji namai, tarp kurių įsiterps ir šis projektas, o gerėjant aplinkinei infrastruktūrai, daugėjant darbo vietų, tolygiai auga ir aplinkinių mikrorajonų patrauklumas“, – sako M. Pakalnis.

Mindaugas Statulevičius, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas, pažymi, kad dabar „panoraminį“ gyvenimo būdą Vilniuje bus galima rinktis ne vien centrinėje Konstitucijos pr. dalyje, bet ir jos tąsoje vakarų kryptimi.

„Projekto architektūriniai ir būsimų gyventojų bendruomeniškumo sprendimai leidžia tikėtis, kad sukurta gyvenamoji aplinka pasiūlys aukštą visomis prasmėmis gyvenimo kokybės standartą aktyviai augančioje miesto dalyje. Pažymėtina gera strateginė projekto vieta susisiekimo prasme ir infrastruktūra, kuria gyventojai galės naudotis čia ir dabar“, – sako M. Statulevičius.

Atgimstančios Viršuliškės

Pasak M. Pakalnio, jau prieš kelis metus buvo galima matyti, kad Viršuliškių mikrorajonas turi potencialo tapti vienu iš rimtų miesto „pacentrių“.

„Išplėtota infrastruktūra – tiek susisiekimo, tiek inžinerinė, tiek socialinė – į šią miesto zoną paskatina keltis jaunas šeimas ir čia kurti savo svajonių būstą, taip prisidedant prie didesnio rajono gyvybingumo“, – sako M. Pakalnis.

REKLAMA

Šiuo metu Viršuliškių gatvėje jau kyla kitas NT plėtros bendrovės daugiabučių projektas „Viršuliškių stogai“, kuriuo taip pat bus atnaujinta aplink esanti viešoji infrastruktūra.  

„Pirkėjų susidomėjimas „Viršuliškių stogų“ projektu patvirtino mūsų įsitikinimą, kad Viršuliškių rajonas yra patraukli lokacija vilniečiams, norintiems gyventi netoli miesto centro. Tai paskatino mus dar labiau prisidėti prie šio mikrorajono renesanso ir pradėti projektą „Skylum“, – teigia M. Mockus

Pirmojo etapo projekto 85 proc. statybų baigtumą ketinama pasiekti 2022 m. III ketv. Šiame etape bus 190 butų. Antrojo etapo statybų eiga kol kas dar planuojama.


Rašyti komentarą...
B
BENDRIKAS....
2021-01-25 15:21:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
BUTAI NUO 25 KV/M....TAI BENDRIKAS SKIRTAS GYVENTI VIENAM BIEDNIOKUI..TAIP BIEDNIOKUI NES TAI MIEGAMASIS SU TULIKU AS PATS KAZKADA TOKIAME GYVENAU. APSKRITAI VILNIUJE REIKETU UZDRAUSTI STATYTI TOKIO MAZUMO BUTUS.
Atsakyti
0

Žinovas...
2021-02-01 11:54:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ką gerai jaunoms šeimoms kai yra ubagų ims paskolą 50000 eurų plius bankui atiduos dar 50000 eurų ir gyvens 25 kv.m. celėje kalėjime vienutėje nors sumokės 100000 eurų
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų