• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nacionalinė mokėjimo agentūra

Apsodinti mišku tiek žemės ūkio paskirties, tiek apleistą ar nenaudojamą žemę tampa vis populiariau. Apie tai liudija gausėjančios pareiškėjų, siekiančių paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos (KPP) priemones „Pirmas žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“ ir „Pirmas ne žemės ūkio paskirties ir apleistos žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“, gretos.

REKLAMA
REKLAMA

Šiemet per du paraiškų rinkimo etapus Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) sulaukė 277 pareiškėjų, norinčiųjų apželdinti žemės ūkio paskirties žemę ir 294 pareiškėjų, norinčių apželdinti apleistą ir nenaudojamą žemę. Iš viso per porą metų pagal pirmąją KPP priemonę pateiktos 573, o pagal antrąją – 553 paraiškos.

REKLAMA

Nemaža dalis pareiškėjų jau sulaukė ES išmokų. Pirmą kartą apželdinusiems žemės ūkio paskirties žemę jau išmokėta daugiau nei 5,64 mln. litų, o apleistą ar nenaudojamą žemę – daugiau nei 12,38 mln. litų. Pagal abi minėtas KPP priemones pareiškėjais gali būti fiziniai ar juridiniai asmenys, kuriems žemė priklauso nuosavybės teise. Taip pat parama gali pasinaudoti ir valstybinės žemės valdytojai.

REKLAMA
REKLAMA

Kompensacija mokama 15 metų

Pagal abi KPP priemones ūkininkams mokamos dviejų rūšių išmokos: už miško įveisimą ir naujai įveisto miško priežiūrą ir apsaugą. Pirmą kartą žemės ūkio paskirties žemę apželdinantiems paramos gavėjams priklauso ir prarastų pajamų kompensavimo išmoka, padengianti prarastas pajamas iš žemės ūkio veiklos įveisus mišką. Ji kasmet mokama 15 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Miško įveisimo išmoka yra vienkartinė ir ją paramos gavėjas gauna tuomet, kai pateikia Regiono aplinkos apsaugos departamento rajono agentūros skyriaus (RAAD) išduotą pažymą apie miško želdinimo darbų kokybės įvertinimą. Pažymą reikia pateikti per 60 kalendorinių dienų nuo jos išdavimo dienos, bet ne vėliau nei per tris galimus miško želdinimo sezonus.

REKLAMA

Miško įveisimo, įveisto miško priežiūros ir apsaugos išmokos mokamos už kiekvieną įveisto miško hektarą. Šių išmokų dydžiai priklauso nuo miško želdinių sudėties.

Nepateikus RAAD pažymos apie miško želdinimo darbų kokybės įvertinimą, pažymos apie miško želdinių apskaitą ir pažymos apie miško želdinių ar žėlinių kokybės įvertinimą, parama neteikiama.

REKLAMA

Gali perleisti įsipareigojimus

Su pažymomis privaloma pateikti želdinamų medžių rūšių miško sodmenų arba sėklų Pagrindinį miško dauginamosios medžiagos kilmės sertifikatą ir jų įsigijimo dokumentus.

Pareiškėjai arba paramos gavėjai taip pat turi galimybę perleisti įsipareigojimus kitam asmeniui. Tokiu atveju perėmėjas turi raštu prisiimti įsipareigojimus, perimti žemės sklypą, kuriame veisiamas ar įveistas miškas ir savo vardu jį įregistruoti Nekilnojamojo turto registre. Taip pat jis turi įregistruoti valdą Žemės ūkio ir kaimo verslo registre. Svarbi sąlyga – įsipareigojimų perėmėjas turi atitikti visus pareiškėjui ar paramos gavėjui keliamus reikalavimus.

Apie visus numatomus pakeitimus, susijusius su projekto įgyvendinimu, NMA reikia informuoti raštu. Paramos gavėjams reikėtų įsidėmėti, kad siekiant paramos pagal KPP priemonę „Pirmas žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“ visoje valdoje turi būti laikomasi kompleksinio paramos susiejimo reikalavimų, kurie apima valdymo ir geros agrarinės bei aplinkosaugos būklės reikalavimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų