„Negirdime tokių dalykų, kad ruoštųsi grupę ar kokią nors įmonę parduoti. Kažkokio apčiuopiamo poveikio neturėtų būti, nes turbūt konfliktai, kurie šiuo metu yra, nepaveiks žmonių, einančių į parduotuvę, skaičiaus ar investicinių projektų, kuriuos ta pati grupė daro. Žinoma, tai turi tiesioginį poveikį pačiai grupės reputacijai. Taip, kaip matome vystant pagrindinio grupės akcininko komunikaciją, reikėtų pripažinti, kad ji yra labai gerai subalansuota, atsako į daugelį kaltinimų, kurie yra viešojoje erdvėje, buvo pritaikyti Lietuvoje dar tikrai nematyti sprendimai, tiek dėl „Baltosios knygos“, tiek dėl visiško atvirumo, ko iš šitos grupės sunku buvo tikėtis“ ,- kalbėjo A. Katauskas.
Stambiausias „VP grupės“ akcininkas N. Numavičius trečiadienį per savo atstovę pateikė viešą atsiprašymą visos Lietuvos dėl 2002 m. istorijos su labdaros ir paramos fondu „Vilties spindulys“, kuomet tuometinė „Vilniaus prekyba“ pagarsėjo dėl ne itin sąžiningais būdais iš valstybės susigrąžintų dešimčių milijonų pridėtinės vertės mokesčio.
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) yra subūrusi ekspertų iš skirtingų padalinių komandą, kuri tiria galimas mokesčių vengimo schemas prekybos tinklą „Maxima“ ir „Akropolius“ valdančioje „Vilniaus prekyboje“.
Smulkusis „Vilniaus prekybos“ akcininkas M. Marcinkevičius yra sakęs, kad, kai jis pasitraukė iš šios įmonės vadovo pareigų, įmonių grupėje prasidėjo pokyčiai: kūrėsi holdingai, kurie, pasak jo, buvo skirti realią veiklą vykdančioms bendrovėms atriboti nuo grupės akcininkų. M. Marcinkevičius nurodė, kad „Vilniaus prekybos“ grupėje taikyta „ypač agresyvi“ mokesčių planavimo sistema.