REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvą apėmus kaitrai, gyventojai puolė vėsintis kondicionieriais ir „vėjeliais“. Šių įrenginių per kelias dienas įvairiose prekybos vietose buvo parduota mažiausiai pusantro karto daugiau nei pirmaisiais vasaros savaitgaliais.

Lietuvą apėmus kaitrai, gyventojai puolė vėsintis kondicionieriais ir „vėjeliais“. Šių įrenginių per kelias dienas įvairiose prekybos vietose buvo parduota mažiausiai pusantro karto daugiau nei pirmaisiais vasaros savaitgaliais.

REKLAMA

Visgi parduotuvių atstovai sako, kad dar neaišku, kokių staigmenų gali pateikti liepos ir rugpjūčio mėnesiai, tad, jei kaitra užsilaikys, įmanoma, kad oro vėsinimo įrenginių gali ir pritrūkti.

Perka ir už kelis šimtus

Visgi prekybos centro internete „Pigu.lt“ komunikacijos vadovas Nerijus Mikalajūnas sako, kad kol kas atsargų yra pakankamai, nepaisant to, kad oro vėsinimo įrenginiai pastarosiomis dienomis šluojami kur kas sparčiau nei paprastai.

„Savaitgalį oro kondicionierių pardavimai augo kiek daugiau nei pusantro karto, o ventiliatorių buvo nupirkta 111 proc. daugiau, palyginti su prieš tai buvusiu savaitgaliu“, – patikslina N. Mikalajūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Parduotuvė pastebi, kad vidutiniškai pirkėjai išleidžia apie 73 eurus oro vėsintuvui, apie 330 eurų kondicionieriui ir apie 30 eurų ventiliatoriui.

„Ventiliatorių kainos mūsų e. prekybos centre svyruoja nuo kelių iki 400 eurų. Populiariausi – 15–40 eurų vertės ventiliatoriai. Oro vėsintuvą galima išsirinkti kainų rėžyje nuo 20 iki 150 eurų“, – papildo N. Mikalajūnas.

REKLAMA

Jis prideda, kad paprastai prekybos centras sezonui ruošiasi iš anksto, todėl itin šoktelėjusių kainų šiemet nėra, nors dalies vėsintuvų kainos, kylančios dėl žaliavų ir transporto kainų, padidėjo apie 10–20 procentų.

N. Mikalajūnas atkreipia dėmesį, kad populiariausi šiuo metu yra mobilūs oro kondicionieriai, kurių populiarumą lemia patogumas – juos galima naudoti iš karto išpakavus, nereikia jokių papildomų montavimų.

Tiesa, jų dažniau pirkėjai ieškoti pradeda temperatūrai už lango viršijus 28 laipsnius, sako N. Mikalajūnas.

Susirūpina paskutinę minutę

„Topo centro“ produkto vadybininkė Ieva Račkauskaitė atkreipia dėmesį, kad ventiliatorių ir oro vėsintuvų pardavimai – visiškai priklausomi nuo temperatūros už lango, todėl šių įrenginių ieškančių pirkėjų banga pastarosiomis dienoms – nestebina.  

REKLAMA
REKLAMA

„Rekomenduojame pradėti galvoti apie kondicionierių ar ventiliatorių dar prieš prasidedant karščiams, ramiai apgalvoti reikalingas funkcijas, kondicionuojamų patalpų plotą, nusimatyti pakankamą laiką jo įrengimui, tačiau tai iš anksto padaro retas pirkėjas.

Didžioji dalis klientų atbėga į parduotuves, kuomet namie ar darbe jau tampa neįmanoma tverti. Žinodami kasmet pasikartojanti pardavimų bumą, tam ruošiamės iš anksto, tad ventiliatorių ir kondicionierių asortimentas parduotuves pasiekia dar balandžio mėnesį, o sezono metu jos pildomos kelis kartus per savaitę“, – sako I. Račkauskaitė.

Ventiliatorių kainos „Topo centre“ prasideda nuo 12 ir kyla iki 700 eurų. Brangesnieji turi ir oro valymo ar oro drėkinimo funkciją. Yra ir trys viename: šaldymas, šildymas ir oro valymas, todėl visiems metų laikams namuose gali pakakti ir vieno prietaiso.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu kondicionieriai – brangesni, jų kainos prasideda nuo 360 eurų.

„Kaip visuomet, dauguma pirkėjų orientuojasi į pigiausius ventiliatorius, bet po truputį renkasi ir brangesnius, tyliau dirbančius, gražiau atrodančius ar turinčius papildomų funkcijų.

Tarp populiariausių – ypač tylus „Xiaomi“ ventiliatorius, kuris atkuria natūralaus vėjo švelnumą. Stalinio kaina – 25 eurai, na, o pastatomas, kuris yra belaidis ir ypač lengvai perkeliamas į bet kurią norimą namų vietą – 170 eurų. Taip pat labai populiarus modelis su dulksnos funkcija, kuri padeda dar greičiau pasiekti ir ilgiau palaikyti vėsumos jausmą“, – populiariausius pirkinius apibūdina I. Račkauskaitė.

REKLAMA

Kaip išsirinkti tinkamiausią?

Prekybos centro internete „Varlė.lt“ specialistė Ina Gadeikienė pabrėžia, kad susidomėjimas oro vėsintuvais, kondicionieriais ir ventiliatoriais išaugo vos prasidėjus vasarai.

Vis tik prieš kondicionieriaus įsigijimą svarbu žinoti keletą apsektų, o svarbiausia – atsižvelgti į patalpos, kurį turėtų būti vėsinama, dydį: net ir geriausias įrenginys tinkamai neatliks savo funkcijos, jei jo galia nebus parinkta atsižvelgiant į rekomenduojamą patalpos dydį.

„Pirmas būdas, leidžiantis apskaičiuoti, kokio galingumo kondicionieriaus reiktų, yra paremtas patalpos plotu. Naudodamiesi šiuo metodu, pirmiausia turėtumėte apskaičiuoti kambario/patalpos dydį kvadratiniais metrais ir tada padauginti jį iš koeficiento 100. Gautas rezultatas – vatais išreikšta šaldymo galia, kuri yra reikalinga konkrečios patalpos vėsinimui. Tam, kad nereikėtų kiekvieną kartą naudoti šios formulės, galima įsiminti iš jos išplaukiančią paprastą taisyklę, kad 10 kv. m patalpos plotui reikia 1 kW šaldymo galios.

REKLAMA

Antras būdas – reikia atsižvelgti į patalpos kubatūrą. Kondicionieriaus galios skaičiavimai pagal patalpos paviršių galioja tik tų patalpų atvejais, kurios pasižymi standartiniu 2,5–2,8 m aukščiu. Jeigu siekiama vėsinti aukštesnę patalpą ir nustatyti, kokio galingumo kondicionieriaus reikės, rekomenduojama naudoti formulę, kurioje atsižvelgiama į patalpos kubatūrą. Kubatūrą apskaičiuoti galima kambario plotą padauginant iš jo aukščio, o kondicionieriaus šaldymo galią – kubatūrą dauginant iš koeficiento 40“, – rašoma įmonės pranešime žiniasklaidai.

Tiesa, rekomenduojamos oro kondicionieriaus galios nustatymui naudojamos formulės yra orientacinio pobūdžio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak I. Gadeikienės, yra daugybė veiksnių, verčiančių naudojamų standartinių formulių skaičiavimuose atlikti tam tikras modifikacijas, dažniausiai – padidinti gaunamą rezultatą.

„Didesnio galingumo kondicionieriaus reikia tuo atveju, kai vėsinama patalpa yra palėpė, paprastai – 30−50 proc. daugiau galios. Galingesnio kondicionieriaus reikia ir tada, kai patalpa yra labai saulėta – ten, kur langai nukreipti į pietus ar vakarus.

10−20 proc. galingesnio kondicionieriaus reikia ir patalpoms, kurios pasižymi silpnos izoliacijos sienomis ir nesandariais langais ar yra sujungtos su virtuve“, – sako specialistė.

Didesnio šaldymo pajėgumo poreikis konkrečioje patalpoje priklauso ir nuo to, koks yra nuolat toje vietoje esančių žmonių bei papildomą šilumą generuojančių elektronikos įrenginių – televizorių, kompiuterių ir kitų prietaisų – skaičius, pataria įmonė.

REKLAMA

Taip pat svarbus aspektas – sąnaudos, mat investavus į brangų ir didesnės nei reikia galios kondicionierių yra permokama. Tuo tarpu kondicionierius, kurio galia bus per maža konkrečiai patalpai, gali greitai perkaisti. Perkaitusio kompresoriaus pakeitimas ir remontas yra brangus, o kartais – visai neatsiperkantis dalykas.

Dėl šitų priežasčių, siekiant išvengti nereikalingų išlaidų ne tik pirkimo, bet ir tolimesnio naudojimo etapuose, svarbu pasirinkti tinkamą savo patalpai kondicionieriaus galią.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų