Už savaitgalį Palangoje prašo 900 eurų: pamatę kainas, lietuviai kelionių dairosi užsieny

Daugelis gyventojų jau planuoja artimiausias atostogas. Kelionių organizatoriai pastebi, kad ne visi ruošiasi vykti į užsienį, nemažai žmonių šią vasarą atostogaus Lietuvoje. Tai rodo ir augantis Lietuvos kurortų viešbučių užimtumas. Tačiau kelionių organizatoriai sako, kad užsienyje atostogos gali būti kelis kartus pigesnės nei Lietuvoje.

Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė pastebėjo, kad gyventojai mėgsta atostogauti Lietuvoje. Anot jos, vasarą ar rudenį žmonės dažniausiai renkasi atostogas prie jūros, o žiemą populiaresni kiti kurortai, kurie teikia daugiau sveikatinimo paslaugų.

Tuo metu „Novaturo“ komunikacijos vadovė Dovilė Zapkutė teigė, kad dar praėjusiais metais keliautojams buvo pristatyti poilsio pasiūlymai tiek Lietuvoje, tiek ir kitose Baltijos šalyse.

„Žmonės šias keliones pamėgo, todėl šių metų vasarai išplėtėme siūlomų viešbučių ir pažintinių kelionių asortimentą.

Jau dabar viešbučių užimtumas rodo, kad vasaros metu lietuviški kurortai – Druskininkai, Birštonas, Palanga, Neringa bus pilni atostogautojų. Daugelis poilsiautojų į šias vietas atvyksta ilgesniam laikui, kad spėtų pasimėgauti atpalaiduojančiomis procedūromis, pabūti gamtoje. Atostogas šiuose Lietuvos kurortuose būtina planuoti iš anksto, nes viešbučiai vasaros sezonui, ypatingai savaitgaliais, yra graibstomi dar jam dar nepasidėjus“, – komentavo kelionių organizatoriaus atstovė.

Anot jos, vasaros mėnesiais populiariausi yra pajūrio kurortai, antroje vietoje rikiuojasi Druskininkai.

„Pajūrio kurortų populiarumas nėra stebinantis, lietuviai pasiilgsta Baltijos jūros, mes turime gražius smėlio paplūdimius, kurortuose gausu restoranų, kavinių, kitų pramogų.

Daugelis viešbučių vietų vasaros savaitgaliams jau nebeturi, aktyviai pildosi ir rugsėjis. Nakvynės kainos labai priklauso nuo viešbučio, atostogoms pasirinkto mėnesio, savaitės dienos bei viešbučio užimtumo. Pavyzdžiui, Palangos „Vanagupės“ viešbutyje birželio mėnesį nakvynės kaina siekia 69 eurus asmeniui“, – pasakojo D. Zapkutė.

REKLAMA

Užsienyje atostogauti pigiau?

Ji pastebėjo, kad poilsio kainos lietuviško pajūrio kurortuose vasaros mėnesiais prilygsta atostogų kainoms užsienio šalyse, pavyzdžiui, Turkijoje.

„Tai nėra įprasta, jei lygintume su, pavyzdžiui, 2019 metais, kita vertus, tai pandemijos pasekmės – dalis žmonių jaučiasi saugiau atostogaudami šalies viduje. Be to, tokiu būdu gyventojai išvengia privalomos saviizoliacijos, kuri galioja grįžus iš užsienio. Nors, jei lygintume faktinius sergamumo rodiklius, dažnu atveju Lietuvoje jie aukštesni nei atostogų kryptyse užsienyje.

Kitas aspektas, kurį pastebime – tie mūsų keliautojai, kurie dėl pandemijos atšauktas keliones iškeitė į poilsį Lietuvoje, dabar, pamatę poilsio kainas populiariuose Druskininkų ar Palangos kurortuose, vėl nori atostogauti užsienio kurortuose“, – sakė D. Zapkutė.

I. Aukštuolytė pridūrė, kad šiuo metu vasaros sezonas įsibėgėja, o kelionių užsienyje kainos itin patrauklios.

„Pavyzdžiui, visą kelionės paketą su skrydžiu, apgyvendinimu ir maitinimu galima įsigyti ir už 300 ar 400 eurų asmeniui. Be to, užsienio pietiniuose kurortuose jau gegužę geras oras, todėl saulė ir šilta jūra garantuoti.

O kalbant apie vidutinę kelionės kainą Lietuvoje, matome, kad gyventojai paprastai keliauja automobiliu, renkasi apartamentus be maitinimo, tad tiesiogiai kainas būtų sudėtinga palyginti. Tačiau vien apgyvendinimas Lietuvoje vasarą prie jūros dviem asmenims kainuoja apie 70–90 еurų už naktį“, – pasakojo kelionių organizatoriaus atstovė.

Anot jos, įvertinus visas savaitės atostogų išlaidas, suma išeina gerokai didesnė, nei savaitės atostogos Turkijoje, Graikijoje ar Egipte.

Tačiau bet kokiu atveju Lietuvos kurortų populiarumas šią vasarą išliks, nes ne visi turi galimybę ar ryžtasi išvykti atostogų svetur“, – pastebėjo I. Aukštuolytė.

Kiek kainuoja nakvynė Lietuvos kurortuose?

Portalas tv3.lt platformoje Booking.com patikrino, kiek kainuoja savaitgalio nakvynė įvairiuose Lietuvos kurortuose.

REKLAMA

Pavyzdžiui, Palangoje liepos 2–4 dienomis pigiausia nakvynė dviem asmenims apartamentuose su virtuve kainuoja 69 eurus. Tą patį savaitgalį brangiausia nakvynė irgi 2 asmenims Palangoje 3 žvaigždučių viešbučio studijoje su vaizdu į jūrą kainuoja 904 eurus. Pusryčiai į šią kainą neįskaičiuoti.

Druskininkuose tą patį savaitgalį 2 asmenims pigiausia nakvynė kainuoja 53 eurus. O brangiausiai tą patį savaitgalį tektų pakloti 404 eurus už nakvynę 5 žvaigždučių viešbutyje su pusryčiais.

Tą patį savaitgalį, liepos 2–4 dienomis Anykščiuose pigiausia nakvynė dviem asmenims kainuoja apartamentuose kainuoja 64 eurus. O brangiausia nakvynė irgi 2 asmenims tą patį savaitgalį kainuoja 280 eurų. Nakvynė siūloma 4 žvaigždučių viešbutyje su pusryčiais.

Birštone liepos 2–4 dienomis pigiausia nakvynė 2 asmenims viešbutyje kainuoja 60 eurų be pusryčių. O brangiausia nakvynė apartamentuose irgi dviem asmenims kainuoja 187 eurus.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-05-15 15:26:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matomai veikia pandemija ir karštis pajūriečių galveles,matyt perkaito skaičiuodami numatomą pelną!
Atsakyti
-1

w
wesa
2021-05-15 15:33:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
PALANGOS kaimas ATISBUSKITE!
Atsakyti
-3

N
Nepasotinami
2021-05-15 16:00:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gobšumas neišpasakytas. Ispanijoje dešimt kartų pigiau.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų