Iki vasaros – mažiau nei mėnuo: kokios kainos laukia atostogaujančių Lietuvos pajūryje?

Iki vasaros liko tik mėnuo, tad nenuostabu, kad vis daugiau žmonių planuoja savo atostogas. Turizmo atstovai ir Neringos meras atskleidė, kokios kainos šią vasarą mūsų laukia tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. 

Naujienų portalo tv3.lt  laidoje „Dienos pjūvis“ apie tai, kokios kainos laukia šiemet, dalyvavo Neringos meras Darius Jasaitis ir „Novaturo“ direktorė Audronė Keinytė.

Neringa niekada negarsėjo mažomis kainomis, o šiemet sako, kad jos turėtų būti dar didesnės, kaip bus iš tikrųjų?

D. Jasatis: Kainos priklausys nuo paklausos, o paklausa kai kuriais savaitgaliais yra didžiulė. Tai yra – mindauginės, žolinės ar šventės, kada ilgesni savaitgaliai. Tada paklausa didelė, taip pat ir mūsų žymieji festivaliai, kurie vyksta 20 ir daugiau metų. 

Dabar jau būtų sunku rasti jiems vietų, bet kainos yra nuo 20 eurų už lovą iki tiek, kad nenoriu nei minėti tų, kokios gali būti. Bet mes džiaugiamės, kad verslas atsigauna, valstybė gauna didesnius mokesčius.

O apie Neringos paplūdimius, kurie patenka į 100-ką gražiausių pasaulio paplūdimių, visi žino, tai todėl mes tokie gražūs ir mylimi.

Bet ponas Jasaiti, bijote pasakyti kainų viršų ar kaip suprasti tą 20–30 eurų? Ką tu už tokią sumą gali gauti?

D. Jasatis: Sakyčiau, kad nuo 100 iki 200 eurų už kambarį tikrai gali pasirinkti platų spektrą kambarių. Tai manyčiau, kai Nerija – pasaulinis objektas taip netoli ir nereikia mokėti už lėktuvo bilietą, o tik sėsti į laivą, traukinį, autobusą ar netgi nuosavą lėktuvą ir už kelių valandų esate Neringoje.

Pone Audrone, lyginant kainas prieš pandemiją ir po jos, kaip yra užsienyje? Ar kainos yra pakilusios, ar bando užsienio verslininkai, viešbučių savininkai atsigriebti? 

A. Keinytė: Kainas diktuoja paklausa. Šiandien išvykstamasis turizmas vis dar yra rekordinėse žemumose. Pirmiausia, norėčiau pasakyti, kad tokių patrauklių kainų kaip dabar neturėjome ilgą laiką. 

REKLAMA

Tačiau iki pandemijos kainos buvo taip pat patrauklios, kadangi buvo didžiulė pasiūla ir didžiulė paklausa. Į Italiją buvo galima nuskristi pigiau nei nuvažiuoti traukiniu į Klaipėdą. Buvo tikrai labai žemų kainų.

Šiandien pasaulinis turizmas, ypač Pietų Europa, nėra atsigavusi ir pritraukusi tų turistų srautų, kurie leistų šiems verslams sveikai gyventi ir laisvai kvėpuoti. Yra, aišku, kad dalis viešbučių neatsidarys ir yra sustabdę savo veiklą iki pandemijos pabaigos. 

O tie, kurie atsidarė, priklausomai nuo krypties, priklausomai nuo to, kiek tą kryptį palaiko vietos rinka, priklausomai nuo to, kokios kitos užsienio rinkos gali vežti savo turistus į tą kryptį, reaguoja kainodaros atžvilgiu ir kainos tikrai yra patrauklios. 

Ateinančias keletą savaičių galima bus nuskristi į užsienį netgi už 200 eurų ir į kelionės paketą įskaičiuotas ir skrydis, ir apgyvendinimas viešbutyje.

Vis kartojate, kad kainos patrauklios. Tai jos paaugusios nuo ankstesnių poros metų ar pamažėjusios?

A. Keinytė: Jei lygintume šiuo metu esančias kainas su tomis kainomis, kurios buvo 2019 metų gegužės mėnesį, tai jos yra kritusios, jos yra žemesnės nei buvo prieš pandemiją. Tačiau kainodara turizmo sektoriuje yra dinaminė, yra nuolat sekamas užimtumas ir atitinkamai tos kainos yra koreguojamos. 

Tai, kad toks kainos išliks ir ateinančius mėnesius – liepą, rugpjūtį, tikrai niekas negali garantuoti. Yra reaguojama į užimtumą, į paklausą ir atitinkamai tos kainos yra koreguojamos. 

Bet kokiu atveju, tikrai niekas netiki, kad turizmas ir užsienio kurortai atsistos į prieš pandeminį lygį taip greitai. Dabar yra pereinamieji metai į pokrizinius metus, tai tikrai tikėtina, kad atostogauti užsienio kurortuose galės dauguma, kurie norės ir turės tokią galimybę išskristi.

O kodėl kainos taip kinta, žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų