• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelis vairuotojų žino, kad atsisakymas pūsti į alkotesterį yra prilyginimas girtumui. Vis tik kiek kitaip yra nesutikus blaivumo pasitikrinti nesėdint už automobilio vairo. Policija nurodė, kokiais atvejais ir kokių baudų gali susilaukti gyventojai.

Daugelis vairuotojų žino, kad atsisakymas pūsti į alkotesterį yra prilyginimas girtumui. Vis tik kiek kitaip yra nesutikus blaivumo pasitikrinti nesėdint už automobilio vairo. Policija nurodė, kokiais atvejais ir kokių baudų gali susilaukti gyventojai.

REKLAMA

Viena moteris socialinio tinklo grupėje anonimiškai papasakojo, kad savaitgalį šventė gimtadienį ir kaimynai dėl triukšmo iškvietė policiją.

Atvykę pareigūnai pareikalavo jos pasitikrinti neblaivumą, tačiau pūsti į alkoholio matuoklį jai esą nepavyko dėl kvėpavimo, tiksliau – gomurio problemų.

„Aš pūsti neatsisakiau – bandžiau, bet neišėjo. Aš vaikui net baliono negaliu įpūsti. Tai jie man įrašė sunkiausią girtumą, o aš pasirašiau ir dabar bėdą turiu. Sakiau, kad gali vežti į priimamąjį. Nevežė. Tai kur mano kaltė?

Kadangi turiu vaiką, vėliau prisistatė ir vaikų teisės. Ką daryti tokiu atveju, kai pareigūnai taip elgiasi? Niekada gyvenime nėra pas mus jokio smurto, bet policija labiau žiūri ne ten, kur reikia“, – rašė moteris.

REKLAMA
REKLAMA

„Negalinčių“ pūsti – pilnos „Farų“ laidos

Vis tik komentatorių patarimai šiuo atveju skyrėsi. Pavyzdžiui, moteris iš Priekulės aiškino, kad negalint pūsti reikia tartis su policija, jog ji nuvežtų į ligoninę pasidaryti kraujo tyrimą ir taip patikrintų blaivumą.

REKLAMA

Tačiau vaikinas iš sostinės teigė, kad pareigūnai jau seniai nieko neveža į priimamąjį.

„Atsisakymas pūsti yra prilyginamas sunkiam girtumui, manau, tą jums ir vietoje pasakė. O „negalinčių“ įpūsti – pilnos „Farų“ laidos“, – ironizavo vilnietis.

Jam pritarė ir klaipėdietė, kuri nurodė, kad nesvarbu, kiek alkoholio išgėrei, jei policija mato, kad liežuvis veliasi, – viskas baigta.

„Tiesiog yra tokia girtumo stadija, kai žmogus tikrai nebesugeba pūsti. Policininkai tai puikiai žino ir atpažįsta tokią stadiją“, – rašė kita mergina.

REKLAMA
REKLAMA

Dar viena komentatorė nurodė, kad moteriai reikėjo pačiai iš karto išsikviesti taksi, nuvažiuoti, pasidaryti tyrimą ir būtų turėjusi įrodymą.

„Rekomenduočiau su medicininiais išrašais kreiptis į advokatus. Kainuos, bet pagelbės. Jeigu dėl sveikatos negalėjote pūsti, tokiu atveju tikrai neprirašys sunkiausio laipsnio“, – rašė radviliškietė.

Vis tik dalis internautų netikėjo įrašo autorės „kvėpavimo problemomis“, esą turėdama tokį sveikatos sutrikimą moteris turėtų tą įrodančias pažymas arba pareigūnams gydytojų išvadas būtų galėjusi parodyti internete, per „E–sveikata“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kuo jūs sergate, kad oro papūsti iš burnos negalite. Na, kažkaip absurdiškai skamba. Ten net pūst smarkiai nereikia“, – piktinosi kaunietė.

Kada blaivus gali būti pripažintas neblaiviu?

Policijos departamento aiškinimu, teisę patikrinti, ar asmuo yra neblaivus / apsvaigęs, pareigūnai turi tais atvejais, kai įtariama, kad nusikalstamos veikos ar administracinio pažeidimo padarymu įtariamas asmuo gali būti neblaivus ar apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.

REKLAMA

Taip pat policijos pareigūnai turi teisę neleisti vairuoti transporto priemonės asmeniui, kuris yra:

  • neblaivus;
  • apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų;
  • neturi teisės vairuoti;
  • dėl sveikatos būklės kelia pavojų saugiam eismui.

Departamentas pabrėžė – jeigu už automobilio vairo sėdintis asmuo atsisako tikrintis neblaivumą, tai yra prilyginama neblaivumo faktui.

REKLAMA

Tad vairuotojui, atsisakiusiam pūsti į alkoholio matuoklį, gresia tokia pati atsakomybė, kaip ir neblaiviam vairuotojui.

„Kas vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyti neblaivumo požymiai, arba vartojo alkoholį po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo ir jam nustatytas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas, baudžiamas bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki 1 metų“, – komentavo departamentas.

Atsisakymas pūsti ne automobilyje gali kainuoti iki 600 eurų

Policijos atstovai paminėjo, kad, jei asmuo su savimi turi ginklą, šaudmenų ir vengia patikrinimo dėl neblaivumo ar apsvaigimo, o po to išaiškėja, kad jis tikrai buvo neblaivus (nuo 2,51 promilės) ar apsvaigęs nuo narkotinių ir kt. medžiagų, jis gali gauti baudą nuo 300 iki 600 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis tik visais kitais atvejais, tiriant administracinius nusižengimus, pakanka nustatyti socialinius girtumo požymius: kvapas, nerišli kalba, sutrikę judesiai ir pan. Taigi medicininių kriterijų (promilių) nustatinėti nėra privaloma.

„Tokia yra teismų praktika. Tad, jei, pvz., už viešosios tvarkos ar viešosios rimties pažeidimą (minėtu atveju – už keliamą triukšmą) asmuo atsisako pūsti į alkotesterį, tačiau kiti kriterijai, užfiksuojami kūno kameromis ar tarybiniu pranešimu, rodo, kad asmuo nėra blaivus (pvz., kvapas, judesiai, kalba ir pan.), tai traukiant atsakomybėn ir bus teisiškai įvertintas neblaivumas“, – dėstė Policijos departamentas.

REKLAMA

Taigi tokiu atveju fiksuojama, kad asmuo yra neblaivus.

Pašnekovai pabrėžė, kad teisėti pareigūno reikalavimai yra privalomi visiems asmenims, o už jų nevykdymą yra numatyta atsakomybė.

T. y., pareigūno teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymas užtraukia baudą nuo 90 iki 140 eurų.

Vis tik departamento atstovai pridūrė, kad kiekvienas atvejis yra individualus ir sprendimus priima pažeidimą fiksuojantis pareigūnas.

REKLAMA

Ar tikrai yra ligų, trukdančių pūsti į alkotesterį?

Naujienų portalas tv3.lt taip pat pasidomėjo, ar gali egzistuoti tokia liga ar sveikatos sutrikimas, dėl kurio asmuo išties negalėtų pūsti į alkoholio matuoklį.

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Skubiosios medicinos skyriaus vedėjas Vakaris Varyginas įvardijo, kad žmonėms, sergantiems tokiomis ligomis, kaip bronchinė astma, lėtinė obstrukcinė plaučių liga, burnos vėžys, nutukimas, širdies nepakankamumas ar cukrinis diabetas, gali būti sunkiau kvėpuoti, jie gali jausti dusulį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to jis patikino, kad šie asmenys vis tiek gali pūsti į alkotesterį patikros metu.

„Tačiau, jei sveikatos būklė pablogėja ir dusulys tampa toks stiprus, kad žmogus negali normaliai kvėpuoti – įkvėpti ar iškvėpti – būtina kreiptis į šeimos gydytoją.

Gydytojas įvertins, ar asmuo gali vairuoti, nes yra tam tikrų ligų, kurios nepasiduoda medikamentiniam gydymui. Tokiu atveju vairuoti automobilį dėl sveikatos būklės yra draudžiama“, – aiškino specialistas.

REKLAMA

Anot jo, būna situacijų, kai asmeniui gali būti sunku įpūsti į alkoholio matuoklį, pvz., dėl skaudančio danties ar burnos traumos.

„Tokiais atvejais, jei asmuo atsisako pūsti į alkotesterį, jam rekomenduojama atvykti į sveikatos įstaigą atlikti kraujo tyrimą alkoholio kiekiui nustatyti“, – nurodė V. Varyginas.

tv3.lt

Man po kovido buvo irgi sunku pūsti teko dau kartu pūsti tai pareigūnas irgi buvo nepatenkintas sake kad meluoju bet kai paviko įpūsti ir parodė nulius labai nuliūdo jis tai matos kokio ligio žmones dirba
Jeigu baus tik neblaivius,tai landzbergiai vilų nenusipirks
Ku rva kur mes gyvenam, susikta lanzbirbija , jau bloga nuo baudu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų