• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo kito mėnesio atpigs suskystintosios naftos dujos ūkininkams, verslui ir gyventojams. Seimas daugiau kaip 20 kartų sumažino nuo sausio paties įvestą kone didžiausią mokestį pasaulyje. Tiesa, degalinėse šis mokestis ir toliau liks koks yra.

Nuo kito mėnesio atpigs suskystintosios naftos dujos ūkininkams, verslui ir gyventojams. Seimas daugiau kaip 20 kartų sumažino nuo sausio paties įvestą kone didžiausią mokestį pasaulyje. Tiesa, degalinėse šis mokestis ir toliau liks koks yra.

REKLAMA

Šį balsavimą stebėti Seime buvo susirinkę apie pusšimtis ūkininkų, praėjusį mėnesį Vilniuje protestavusių su savo traktoriais. 

Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.  

Prieš tris savaites suvažiavę į Vilnių traktoriais, ūkininkai vyrai protestavo po Seimo langais. O dabar jie jau pačiame Seime rinkosi stebėti, ar parlamentarai įvykdys bent du protestuotojams duotus pažadus – sumažinti ribojimus naudoti pigesnį dažytą dyzeliną ir sumažinti kone didžiausią pasaulyje suskystintų naftos dujų akcizą. 

„Šis klausimas skaudžiausiai paliestų mažiausius ūkius, dauguma elevatorių naudoja naftos dujas šildymui, tačiau maži ūkiai to sau negali leisti, turi mokėti rinkos kainą, ką elevatoriai patvirtinę“, – pasakojo ūkininkas Ignas Duoba. 

REKLAMA
REKLAMA

Vasario 14 d. valdantieji nesugebėjo visi susirinkti į Seimo posėdį ir pritrūko balsų atmesti opozicijos pasiūlytą projektą – 13 eurų už toną naftos dujų akcizą. Tad vasario 15 d. stebint ūkininkams Seimui teko tik patvirtinti tokio dydžio mokestį, kuris įsigalios nuo kovo ir bus triskart mažesnis nei vyriausybės siūlytas 41 euras. Tokio pat dydžio akcizas galioja ir Lenkijoje. 

REKLAMA

„Reikalavimas buvo įrašytas, kad akcizas būtų ne didesnis nei pas artimiausius kaimynus, 13 eurų yra Lenkijoje, šitas reikalavimas išpildytas pilnai“, – teigia Žemės ūkio tarybos pirmininkas Ignas Hofmanas.

Valdantieji protesto nesureikšmina

Ketvirtadienio balsavime Seime nedalyvavo į komandiruotes išvykę nei premjerė, nei aplinkos ministras, siūlę palikti didesnį akcizą. Finansų ministrė yra minėjusi, kad sumažinus naftos dujų akcizą nuo 304 iki 13 eurų, suplanuotas valstybės biudžetas negaus daugiau kaip 10 milijonų eurų. Tačiau traktorių protesto sukrėsti valdantieji to nebesureikšmina. 

REKLAMA
REKLAMA

„Idėja buvo kitokia, Vyriausybė vertina visus aspektus, bet Seimas apsisprendė dėl 13 eurų, visiems gerai dabar“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas

„Ką Seimas galėjo padaryti šiame etape, padarėme. O visi kiti klausimai, dėl jų bus diskutuojama bendra tvarka prasidėjus pavasario sesijai“, – aiškina Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. 

„Tas žaliasis kursas Europos pramonę, ne tik žemės ūkį nuvedė į stagnaciją. Dabar kalbama apie kuros keitimą, konkurenciją su kitomis šalimis. Klimato kaitos dokumentai nepasirašyti, JAV, Azija nevykdo, kursas keičiasi. Klaidų ištaisymas pačiu laiku. ES politika keičiasi“, – kalba Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ūkininkai nenurimsta

Nors nuo kito mėnesio galios opozicijos pasiūlytas naftos dujų akcizas, jos atstovai nurimti nežada, mat nuo kitų metų dujas brangins 36 eurų už toną naujas CO2 mokestis. Jie ketina spausti valdančiuosius ir šį mokestį atidėti, nors Seimo Biudžeto komiteto pirmininkas su tuo nesutinka, ragindamas pasitenkinti kitą mėnesį įsigaliosiančiu akcizo sumažinimu daugiau kaip 20 kartų. 

„Svarbu išspręsti klausimus, kad ministerija būtų ūkininkų pusėje, kad atlieptų tuos klausimus ir būtų vedantieji“, – sako Seimo narys, demokratas Kęstutis Mažeika. 

REKLAMA

Pasiekę Seime vieną pergalę, ūkininkai nenurimsta. Jie ir toliau reikalauja, kad valdantieji įvykdytų kitus protestuose keltus reikalavimus – užtikrintų pelningas žaliavinio pieno supirkimo kainas, sustabdytų daugiamečių pievų atkūrimą, sustabdytų rusiškų grūdų importą, leistų dirbti žemę šalia vandens telkinių. Tad ūkininkai perspėja, kad bet kada gali vėl protestuoti ir galbūt blokuoti kelius. 

„Esam pasiruošę veikti. Iš 6 klausimų išspręsti ne visi, visa bendruomenė pasiruošusi veikti“, – teigia I. Duoba. 

REKLAMA

„Laimėtas nedidelis mūšis, bet tikrai ne karas, kitos problemos nesprendžiamos. Smagu, kad bent kažkas yra, bet liūdina, kad kitos problemos nesprendžiamos“, – pritaria ūkininkas Darius Ufartas. 

Nors premjerės Šimonytės Seime ir neišvydo, ūkininkų atstovai reikalauja su ja tęsti derybas ir kitą mėnesį susitikti Vyriausybėje.

Daugiau sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje. 

Bulvės iš Kipro , cesnakai iš Kinijos, pienas iš Lenkų ir.t.t , ar jau visai sapnuoji su tuo 100 procentų .
apkiautėlių ir nevykėlių tinginių valstbėje tik Ūkininkai netingi ir gali priversti vagis valdžioje bent kažkiek dirbti valstybei ir gyventojams. Norėdami turėti savo valstybę laisva, privalome visi palaikyti Ūkininkus.
Jokie tai ne ūkininkai. Tai buvusių kolchozų pirmininkų bei buvusių agrarinių komisijų darbuotojų vaikai ir vaikaičiai. Jie, net ne žemdirbiai, o verslininkai, kurių 60-80% verslo investicijų ir išlaidų apmoka Lietuvos ir visos ES gyventojai. Retas kuris iš jų pats tą žemę dirba. Iš jų aplamai reikia atimti visas lengvatas, nes tai prieštarauja sveikam protui ir įstatymams. Parodykite kas dar apart tuos reketininkus gauna tokias subsidijas ir mokesčių lengvatas? Kirpyklos, valgyklos, privačios parduotuvės, taksistai, amatininkai? Gal parodykit man nors vieną taksistą, kuris su 60-80% kompensacija iš Valstybės būtų nusipirkęs automobilį?! Prorusiški padlos su Karbauskiu priešakyje skleidžia naratyvą, kad be šitų kaimo reketininkų nuo bado išmirs visa Lietuva. Niekas nemirs. Susimažins ūkius, kas neišsivers - užsilenks ir augins produkciją pirmiausia vietos rinkai, o ne eksportui. Lietuvos žemės ūkio paskirtis yra pirmoje vietoje aprūpinti maisto produktais vietinę rinką, o ne Afrikos šalis. Subsidijas šitie pederastai gauna, kad galėtų konkuruoti su pigia įvežtine produkcija, o ne konkuruoti su žemės ūkio produkcijos augintojais tarptautinėje rinkoje. Šitiems padloms turi būti panaikintos visos lengvatos. Priešingu atveju lygiavertės lengvatos ir subsidijos turi būti teikiamos visiems Lietuvos verslams.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų