• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Beveik 800 tūkst. gyventojų, turinčių privačios žemės, turėtų suklusti. Jiems lieka tik dvi savaitės tam, kad sumokėtų žemės mokestį už šiuos metus. 

Beveik 800 tūkst. gyventojų, turinčių privačios žemės, turėtų suklusti. Jiems lieka tik dvi savaitės tam, kad sumokėtų žemės mokestį už šiuos metus. 

REKLAMA

Šiemet žemės mokestis apskaičiuotas pagal naujas jos mokestines vertes. Dėl to gyventojams teks mokėti didesnes sumas.

Žemės mokestis mokamas vieną kartą per metus, tačiau nesumokėjus jo laiku, prieš skolininkus gali būti imtasi tam tikrų priemonių.

Įsiskolinimas gali ir gerokai pabrangti, nes jo nesumokėjus, nuo pirmos dienos skaičiuojami delspinigiai, primena Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

Ji skaičiuoja, kad šiemet, palyginti su praėjusiais metais, žemės mokestį mokės apie 50 tūkst. gyventojų daugiau. Jiems tai bus naujas mokestis.

Be to, visiems mokėtojams priskaičiuota suma išaugo 18 mln. eurų.

Vidutinė žemės mokesčio suma – 63 eurai

Didžiąją dalį gyventojų apie mokėtiną sumą VMI informuos tiesiogiai jos sistemose nurodytu el. paštu. Nesinaudojantys VMI e. paslaugomis deklaracijų sulauks klasikiniu paštu.

REKLAMA
REKLAMA

Žemės mokestį reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Vėliau VMI gali imtis priverstinio skolos išieškojimo. Pavyzdžiui, nuskaičiuoti nesumokėtą mokestį nuo jūsų sąskaitos.

REKLAMA

2023 m. žemės mokestis apskaičiuotas 777 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybių biudžetus sumokės apie 59 mln. eurų: apie 49 mln. eurų sumokės gyventojai, apie 10  mln. eurų – įmonės.

Taigi kiekvienam gyventojui vidutinė mokesčio suma sudaro kiek daugiau nei 63 eurus. 

Žemės mokestis, kuris mokamas už privačią žemę, skiriasi nuo nekilnojamojo turto mokesčio, kuris mokamas už butus, namus ir kitus statinius.

REKLAMA
REKLAMA

„Kaip ir kasmet, VMI deklaracijas užpildo už žemės savininkus, todėl viską, ką reikia padaryti – laiku sumokėti mokestį. Kad tai būtų dar paprasčiau ir klientams nereikėtų papildomai jungtis prie EDS,  pranešimuose nurodėme mokėtiną sumą, kurią iš karto galima ir sumokėti pasirinktu būdu“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas VMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis.

Jis primena, kad VMI e. paslaugomis nesinaudojantys klientai deklaracijų sulauks klasikiniu paštu iki lapkričio 1 d. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mokestis apskaičiuotas pagal naujas vertes

Šiemet žemės mokestis apskaičiuotas pagal naujai, nuo 2023 m. sausio 1 d., įsigaliojusias vidutines rinkos vertes, kurias kas penkerius metus nustato Registrų centras masinio vertinimo būdu.

Jas sužinoti galima Registrų centro svetainėje, suvedus žemės sklypo unikalų numerį.

Žemės mokestį sumokėti galima pasinaudojus e. bankininkyste, pašto skyriuose, „Maxima“ kasose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimų įstaigose.

REKLAMA

Mokant už kitą asmenį, mokėjimo dokumente svarbu nurodyti žemės savininko vardą, pavardę, asmens kodą bei žemės mokesčio įmokos kodą, kuris yra 3011.

Sklandžiam procesui esą labai svarbu klientų nurodyta teisinga kontaktinė informacija: gyvenamasis adresas, tikslus el. paštas bei telefono numeris.

Siunčiant deklaracijas klasikiniu paštu svarbu, kad gyventojai būtų teisingai deklaravę savo gyvenamosios vietos adresą (vietovė, gatvė, namo numeris, pašto kodas), nes priešingu atveju laiškai gali nepasiekti adresatų.

REKLAMA

Apsilankymui VMI aptarnavimo padaliniuose būtina registracija. 

Laiku nesumokėjus žemės mokesčio

Žemės mokesčio deklaracijų papildomai pildyti nereikia, nes VMI jas suformuoja ir išsiunčia gyventojams, o tikslią mokesčių sumą visada patogiausia pasitikrinti ir sumokėti prisijungus prie Mano VMI.

Praleidus žemės mokesčio terminą, kuris yra iki lapkričio 15 d., jau nuo kitos dienos pradedami skaičiuoti delspinigiai – 0,03 proc. per dieną.

VMI atkreipia dėmesį, jog, jei gyventojas ar įmonė turi finansinių sunkumų, jie gali kreiptis į VMI ir sudaryti mokestinės paskolos sutartį, kuri leistų skolą išdėstyti dalimis patogiu grafiku. 

Jei asmuo po pranešimo ir toliau nesumoka ir nesikreipia į VMI dėl mokestinės paskolos sudarymo, VMI, vadovaujantis teisės aktais, nurašo mokesčio sumą ir susikaupusius delspinigius iš lėšų, esančių kredito įstaigų sąskaitose.

O kodėl nuo ESO skolos gyventohams nepradėti skaičiuoiti delspinigiai?
Ir jūs toliau manote, kad žemė yra jūsų nuosavybė? Jūs esate tik laikinas naudotojas turintis išimtinę teisę parduoti. Tačiau jeigu jūs nesumokėsite ,jūs būsite taip nuskalpuoti ,kad mažai nepasirodys. O jeigu jūsų sąskaitoje vėjai tai sulauksite antstolio ir arešto savo žemei. Štai taip bus ir su nekilnojamo turto mokesčiu. Pradžioje bus mažas o vėliau greitai bus paskaičiuotas pagal naują tvarką ir augs kaip PSD . Biudžetas jug tuščias o jug reikia sukti pinigus vėjo jėgainems jūroje dar šelpti Ukrainą jos "pergalei" pasiekti prieš Rusiją ir dar daug daug viso kito
Nesvietiškai išaugo šiemet šis mokestis, nes pradėjo skaičiuoti nuo rinkos kainos, taip bus ir su NT mokesčiu, pirmaisiais metais bus neva nedidelis, bet užprogramuota taip, kad galima pakelti jį gana greitai. Kai kurie ūkininkai dabar žemės mokesčio moka jau tūkstančius, aš už savo mažą sklypelį moku šiemet 80 eurų, nors pernai mokėjau virš 50. Auga kaip ant mielių. Nieko neturėsime ir būsime laimingi, štai tokš perkrovimą parengė mūsų Švabo klapčiukai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų