• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Elektros perdavimo bendrovės „Litgrid“ skelbtas Lentvario transformatorių pastotės 110 kV skirstyklos rekonstrukcijos rangovo konkursas toliau lieka sustabdytas.

Elektros perdavimo bendrovės „Litgrid“ skelbtas Lentvario transformatorių pastotės 110 kV skirstyklos rekonstrukcijos rangovo konkursas toliau lieka sustabdytas.

REKLAMA

Lietuvos apeliacinis teismas rugsėjo 9 dieną atmetė „Litgrid“ skundą panaikinti laikinąsias apsaugos priemones, kurias Energetikos tinklų instituto prašymu liepą pritaikė Vilniaus apygardos teismas. 

„Pirmosios instancijos teismas priėmė teisingą ir pagrįstą nutartį, kurios pakeisti ar panaikinti atskirojo skundo motyvais nėra pagrindo“, – rašoma teismo nutartyje.

„Litgrid“ nurodė, kad dėl sustabdyto konkurso ji negalės laiku įgyvendinti projekto – iki 2023 metų rugsėjo pastatyti Vilniaus regioną elektra aprūpinančią pastotę, bei gali patirti iki 416 tūkst. eurų žalos, nes projektas iš dalies finansuojamas ES lėšomis.

Kinijos akcininkų valdomas Energetikos tinklų institutas, prašęs teismo panaikinti „Litgrid“ birželio 25 dienos sprendimą atmesti jo pasiūlymą, nurodė, kad „Litgrid“ turėjo pasirinkimą, nes pretenziją  „Litgrid“ jis pateikė su dviem alternatyvom: panaikinti sprendimą arba nutraukti konkursą. 

REKLAMA
REKLAMA

„Litgrid“ BNS nurodė, kad Energetikos tinklų instituto pasiūlymas buvo atmestas po to, kai bendrovė dėl planuojamo sandorio kreipėsi į Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisiją, o ši nusprendė, kad sandoris, kurį įgyvendinant būtų suteikta prieiga prie svarbių ryšių ir informacinių sistemų, neatitinka nacionalinio saugumo interesų.

REKLAMA

Pasak Energetikos tinklų instituto, komisija konstatavo, jog 91 proc. jo akcijų turi Kinijos valstybės valdoma bendrovė „North China Power Engineering“ (NCPE), kurios veikla atitinka Kinijos tikslus įsitvirtinti kitų šalių strateginiuose ūkio sektoriuose, be to, ji dalyvauja Astravo AE statyboje, o tai, komisijos teigimu, suponuoja tokios bendrovės nepatikimumą ir nelojalumą Lietuvos valstybei.

Konkursą „Litgrid“ paskelbė pernai lapkritį, o su jo laimėtoju numatoma pasirašyti 26 mėnesių trukmės sutartį. Darbus ketinama finansuoti iš Europos Regioninės plėtros fondo. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų