• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nepaisant įšaldyto bendradarbiavimo tarp Europos ir Rusijos Federacijos energetikos srityje, Vašingtono bei Maskvos atstovai surengė diskusijas dėl galimybės kartu su JAV pagalba atnaujinti rusiškų dujų pardavimą Europos rinkoje.

Nepaisant įšaldyto bendradarbiavimo tarp Europos ir Rusijos Federacijos energetikos srityje, Vašingtono bei Maskvos atstovai surengė diskusijas dėl galimybės kartu su JAV pagalba atnaujinti rusiškų dujų pardavimą Europos rinkoje.

REKLAMA

Kaip rašo „Reuters“ naujienų agentūra, 2022 m. Kremliaus pajėgoms įsiveržus į Ukrainą, Europa gerokai sumažino rusiškų dujų importą.

Dėl to Rusijos bendrovė „Gazprom“ kitąmet patyrė 7 mlrd. JAV dolerių siekiančių nuostolių.

REKLAMA
REKLAMA

Remiantis šaltinių, susipažinusių su derybiniais klausimais, teigimu, rusiškų dujų eksporto atkūrimas į ES esą galėtų būti vienu iš pagrindinių veiksnių, kuris padėtų sudaryti taikos susitarimą su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu.

REKLAMA

Tiesa, primenama, kad nors nemaža dalis Europos susirado alternatyvius dujų tiekėjus, kai kurios šalys ir toliau perka rusiškas dujas.

Skaičiuojama, kad Rusijos Federacija patenkina tik 19 proc. Europos dujų poreikio (anksčiau – 40 proc.), daugiausia suskystintų dujų (SGD) pavidalu ir tiekdama dujas per Turkiją dujotiekiu „Turkish Stream“.

Neatmetama, kad JAV įsitraukimas į galimas derybas dėl rusiškų dujų tiekimo atnaujinimo Europos rinkoje galėtų padėti kai kurioms šalims narėms atisakyti griežtos laikysenos ir atnaujinti ryšius su Kremliumi.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak dviejų diplomatinių šaltinių ir šaltinio Baltuosiuose rūmuose, Vašingtonui taip pat būtų naudinga daryti įtaką tiekimo apimtims bei turėti galimybę dalyvauti šiame procese.

Du iš aštuonių šaltinių teigė, kad JAV specialusis atstovas Steve'as Whitkoffas ir Rusijos Federacijos vadovo atstovas investicijoms Kirilas Dmitrijevas dujų klausimą aptarė taikos derybų dėl Ukrainos rėmuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visgi S. Whitkoffo atstovas spaudai atsisakė pakomentuoti tokius teiginius.

O Rusijos tiesioginių investicijų fondo atstovai, kuriam vadovauja K. Dmitrijevas, „Reuters“ teigė: „Dabar tokios diskuijos nevyksta“.

Tarp šalių, kurios ir toliau perka dujas iš Rusijos Federacijos yra Vengrija ir Slovakija (per „Turkish Stream“ dujotiekį. Taip pat Belgija, Prancūzija, Nyderlandai ir Ispanija, kurios perka suskystintas gamtines dujas pagal ilgalaikes sutartis, sudarytas su rusu bendrove „Novatek“.

REKLAMA

Europos Komisija nori visiškai uždrausti rusiškų dujų importą

Europos Komisija siekia iki 2027 m. pabaigos visiškai uždrausti rusiškų dujų importą į Europos Sąjungą (ES). Birželį šalims narėms bus pateiktos konkrečios su tuo susijusios  priemonės, nurodoma antradienį Strasbūre pristatytame Komisijos plane dėl rusiškų dujų importo stabdymo.

Apie 19 proc. ES dujų poreikio vis dar padengiama rusiškomis dujomis. Jos į ES patenka  dujotiekiu „Turkstream“ arba laivais kaip suskystintos gamtinės dujos (SGD). 

Priešingai nei naftai, ES kol kas nėra įvedusi sankcijų rusiškoms dujoms. Naftos importas iš Rusijos pernai, Komisijos duomenimis, dėl sankcijų sumažėjo iki 3 proc. Briuselis nori imtis veiksmų ir prieš sodrinto urano iš Rusijos, kurį savo branduolinėse elektrinėse naudoja kai kurios ES šalys, importą. 

REKLAMA
biznesmeną witkoffa paliko antram plane. nes matosi pūtė labai patenkintas savo derybininku kuris kažkuo primena Ribentropa
Va va kliunkiai Europieciai miega ir uzsiimineja LGBTQ reikalais verciau...LOL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų