Taromatai nebepriims dviejų gamintojų gėrimų pakuočių

Lietuvos užstato sistemą prižiūrinti VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) stabdys UAB „Tokyo“ ir UAB „Devika“ gėrimų pakuočių priėmimą. Gyventojai raginami iki šių metų rugsėjo 11 d. priduoti visas turimas šio gamintojo pakuotes.

40

Užstato lėšas pasilieka sau

2 metus Lietuvoje veikianti užstato sistema priklauso nuo glaudaus gamintojų, pardavėjų bei USAD bendradarbiavimo, rašoma pranešime spaudai. 10 centų užstatas, kurį sumokame pirkdami gėrimus, kartu su pardavimo pajamomis iškeliauja pas gėrimų gamintojus. Savo ruožtu gamintojai užstato lėšas turi perduoti USAD, kad grąžinę tarą galėtume atsiimti sumokėtą užstatą.

Tačiau įvairias sultis ir sulčių kokteilius gaminančios UAB „Tokyo“ ir UAB „Devika“ jau ilgą laiką gyventojų sumokėtas užstato lėšas, užuot pervedusios USAD, pasilieka sau, tikina  USAD vadovas Gintaras Varnas.

Ragina grąžinti pakuotes

„Deja, bet esame priversti stabdyti minėtų įmonių pakuočių surinkimą. Nors šios įmonės gamina gėrimus, kuriuos gyventojai iki šiol perka, žmonių sumokėtą užstatą UAB „Tokyo“ ir UAB „Devika“ pasilieka sau. Toks piktnaudžiavimas bei vengimas prisiimti aplinkosauginę atsakomybę už savo produkciją mums kitos išeities nepalieka“, – sako USAD vadovas Gintaras Varnas.

REKLAMA

Jo teigimu, USAD yra ne pelno siekianti organizacija, tad savo lėšomis ji negali kompensuoti nuostolių, patiriamų dėl įsipareigojimų nevykdančių įmonių.

Vartotojai dar turi nemažai laiko priduoti turimas UAB „Tokyo“ ir UAB „Devika“ pakuotes – iki 2018 m. rugsėjo 11 d. jos bus priimamos visuose taromatuose bei taros surinkimo punktuose.

(40 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pasižvalgykite: štai, kur nukeliauja tara iš taromatų


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų