REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelis ekspertų gyventojus ragina nelaikyti pinigų paprastose sąskaitose. Kai viskas brangsta, dėl infliacijos taip laikomi pinigai ilgainiui nuvertėja – už tą pačią jų sumą galima nusipirkti mažiau prekių ir paslaugų.

Daugelis ekspertų gyventojus ragina nelaikyti pinigų paprastose sąskaitose. Kai viskas brangsta, dėl infliacijos taip laikomi pinigai ilgainiui nuvertėja – už tą pačią jų sumą galima nusipirkti mažiau prekių ir paslaugų.

REKLAMA

Dėl to patariama laisvus pinigus geriau investuoti. Pavyzdžiui, pirkti tokių vertybinių popierių, kaip akcijos.

Tačiau investuoti neįgudę gyventojai, aklai pasitikėdami banko skelbiama informacija apie kai kurių akcijų pelningumą, gali patirti nuostolių.

Patikėję banko informacija gali patirti nuostolių

Į tai dėmesį atkreipė Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijos prezidentė Daiva Čibirienė, pastebėjimais pasidalijusi asmeninėje paskyroje socialiniame tinkle.

„Ši žinutė galvojantiems apie investavimą į akcijas. Negalima pasitikėti „Swedbank“ teikiama informacija apie akcijų ex dividendus, nors ją teikia asmuo turintis maklerio licenciją“, – rašo D. Čibirienė.

REKLAMA
REKLAMA

Tokį pastebėjimą ji iliustruoja ekrano nuotraukomis, kuriose matoma oficiali „Swedbank“ interneto svetainė ir joje skelbiama informacija apie bendrovės „Ignitis“ akcijas, dividendus (dalį įmonės pelno), kuriuos gauna akcijų savininkai.

REKLAMA

„Pavyzdys paveiksliuke: „Ignitis“ akcijų ex dividendai per 3 dienas pasikeitė iš 10 proc. į 3 proc., nors akcijų kaina beveik nesikeitė.

Asmenys, kurie įsigijo „Ignitis“ akcijas ir patikėjo kovo mėnesį viešai skelbiama „Swedbank“ informacija apie 10 proc. dividendus yra suklaidinti ir nuostolių dėl padarytos investicijos niekas neatlygins“, – įspėjo specialistė.

Čia pat ji paaiškino, ką reiškia „ex dividendų data“:

„Žmonių kalba, jei akcijas įsigijai 2024-04-08, o ex dividendų diena yra 2024-04-10, gausi tokio paties dydžio dividendus, kokius gaus asmuo, valdęs tokias pačias akcijas visus metus. Svarbu ne kiek laiko turėjai akcijas, bet ar akcijas turėjai dividendų paskelbimo dieną. Taigi teoriškai per 3 dienas būtų galima uždirbti 10 proc., žinoma, jei po dividendų paskelbimo akcijų kaina nenukris.“

REKLAMA
REKLAMA

„Swedbank“ atsiprašo už klaidą ir žada pasitaisyti

Paprašytas pakomentuoti interneto svetainėje skelbiamą informaciją, „Swedbank“ pripažino klaidą ir atsiprašė.

„Atsiprašome už mūsų tinklalapyje pateiktą nekorektišką informaciją. Šiuo metu vykdomas informacinių sistemų atnaujinimas, dėl kurio galimi informacijos pateikimo apie papildomus akcijų parametrus sutrikimai. Apie tai banko puslapyje patalpinome žinutę, kuri įspėja investuojančius ar investavimu besidominčius klientus.

Šiuo metu problema sprendžiama, artimiausiu metu ją pašalinsime. Galime patikinti, kad šis IT sistemų atnaujinimas vertybinių popierių pavedimų vykdymui jokios įtakos neturėjo ir šiuo metu neturi“, – patikino „Swedbank“.

2023 metais „Swedbank“ Lietuvoje bendrosios pajamos siekė 762 mln. eurų. Bankas uždirbo 361 mln. eurų grynojo pelno.

Kuo toliau nuo bankų teikiamų " paslaugų", ką reiškia "atsiprašo klientų", ne atsiprašyti reikia, o klientams kompensuoti patirtus nuostolius, gal tada bus mažiau tariamų klaidų ir nereikės atsiprašinėti. Beje, už klientų klaidas, jei pamiršai laikų sumokėti gautos paskolos įmokas ar pan., bankas atsiprašymų nepriima.
Ne "nekorektiška", bet KLAIDINANTI informacija. Swedbankui net neužtenka padorumo sąžiningai pavadinti daiktus tikraisiais vardais. Tarp kitko, prekybininkai už klaidinančią reklamą yra baudžiami baudomis, o bankai?... Atrodo, kad jie yra "lygesni už kitus", turi indulgencines garantijas bet kokioms savo iškrečiamoms šunybėms. O Lietuvos Bankas yra tik bedantis "prievaizdas" - panašiai kaip Maskolijoje teismai, "prižiūrintys" valdžią.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų