REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiąnakt vidurnaktį piketuotojai susibūrė prie BBC pastatų visoje Didžiojoje Britanijoje.

BBC naujienų transliacijų žiūrovai ir klausytojai, norėdami išgirsti įprastines laidas, penktadienio rytą susidūrė su trukdžiais: pusryčių laidos, transliuojamos per „BBC1“, „Radio 5 Live“ ir „Radio 4 Today“ buvo nutrauktos dėl 24 val. trukmės žurnalistų streiko.

REKLAMA
REKLAMA

Laida „BBC1 Breakfast“ buvo nutraukta, o vietoj jos rodoma „BBC News“ kanalo transliacija, tuo tarpu nuolatinės radijo „5 Live“ pusryčių laidos vedėjos Nicky Campbell ir Rachel Burden buvo pakeistos Ian Payne ir Julia Bradbury. O radijo „Today“ klausytojams pateiktas laidos apie Rusijos komunistinę revoliuciją kartojimas, trukęs iki 7 val. ryto.

REKLAMA

Po to transliuojama laida beveik niekuo nesiskyrė nuo įprastinės – ją, kaip ir visąlaik, vedė Sarah Montague bei Justin Webb – pastarasis yra reporteris, reguliariai pranešantis apie padėtį Japonijoje po šalį nusiaubusio tsunamio.

Nacionalinė žurnalistų sąjunga (NŽS) spėja, kad į pernakt šurmuliavusius protestus bus žvelgiama rimtai.

BBC pripažįsta, jog tikėjosi visuotinio protesto trukdžių transliacijoms, pridūrė, kad esti nusivylusi darbuotojų veiksmais ir atsiprašo visų savo žiūrovų bei klausytojų.

REKLAMA
REKLAMA

Derybos dėl etatų mažinimo sukeltų atleidimų bangos tarp NŽS ir „BBC World Service“ bei „BBC Monitoring“ truko iki pat streiko išvakarių, tačiau jų metu nebuvo pasiektas joks abiem pusėm priimtinas kompromisas.

Generalinė NŽS sekretorė Michelle Stanistreet apkaltino BBC išprovokavus streiką, nes pastaroji ateido daugybę darbuotojų. Tačiau korporacija teigė, jog etatų mažinimas, atleidžiant 100 darbuotojų, buvo „deja neišvengiamas“.

M. Stanistreet teigė, kad sąjunga pasiūlė nemažai nesutarimo sprendimo būdų, bet BBC valdžia jų nesvarstė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„NŽS yra griežtai nusistačiusi prieš atleidimus dėl etatų mažinimo, todėl, savaime aišku, kad mūsų sąjungos nariai, dirbantys BBC, yra pilnai pasiruošę stoti petys į petį su kolegomis, virš kurių kybo atleidimo grėsmė, – teigė generalinė sekretorė. – Be to, darbo vietos valdybos lygmenyje yra išsaugomos ir nuolat kuriamos naujos, o žurnalistai – atleidžiami. Todėl peršasi išvada, kad, nenorėdami problemos išspręsti taikiai, BBC valdžia neprieštarauja, jog tūkstančiai jų žurnalistų streikuoja“.

Tuo tarpu BBC atstovas spaudai sakė: „Esame nusivylę NŽS ketinimais streikuoti ir atsiprašome žiūrovų dėl visų galimų mūsų teikiamų paslaugų trukdžių, kurie gali dėl to kilti. Turime sumažinti darbo vietų „World Service“ ir „BBC Monitoring“ skaičių 387 darbuotojais, kadangi vyriausybė ženkliai sumažino mūsų teikiamų paslaugų finansavimą. Didžiajai daliai žmonių teko savanoriškai atsistatydinti arba pereiti į kitas darbo vietas. Tačiau, nepasiant to, BBC šiuo metu yra 100 darbo vietų perteklius, todėl etatų mažinimas deja yra neišvengiamas ir tai – mūsų tikslas, nepaisant to, ar darbuotojai yra kokių nors sąjungų nariai, ar ne“.

Dar vienas paros trukmės streikas numatomas liepos 29 d.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų