Šiąnakt vidurnaktį piketuotojai susibūrė prie BBC pastatų visoje Didžiojoje Britanijoje.

BBC naujienų transliacijų žiūrovai ir klausytojai, norėdami išgirsti įprastines laidas, penktadienio rytą susidūrė su trukdžiais: pusryčių laidos, transliuojamos per „BBC1“, „Radio 5 Live“ ir „Radio 4 Today“ buvo nutrauktos dėl 24 val. trukmės žurnalistų streiko.

Laida „BBC1 Breakfast“ buvo nutraukta, o vietoj jos rodoma „BBC News“ kanalo transliacija, tuo tarpu nuolatinės radijo „5 Live“ pusryčių laidos vedėjos Nicky Campbell ir Rachel Burden buvo pakeistos Ian Payne ir Julia Bradbury. O radijo „Today“ klausytojams pateiktas laidos apie Rusijos komunistinę revoliuciją kartojimas, trukęs iki 7 val. ryto.

Po to transliuojama laida beveik niekuo nesiskyrė nuo įprastinės – ją, kaip ir visąlaik, vedė Sarah Montague bei Justin Webb – pastarasis yra reporteris, reguliariai pranešantis apie padėtį Japonijoje po šalį nusiaubusio tsunamio.

Nacionalinė žurnalistų sąjunga (NŽS) spėja, kad į pernakt šurmuliavusius protestus bus žvelgiama rimtai.

BBC pripažįsta, jog tikėjosi visuotinio protesto trukdžių transliacijoms, pridūrė, kad esti nusivylusi darbuotojų veiksmais ir atsiprašo visų savo žiūrovų bei klausytojų.

Derybos dėl etatų mažinimo sukeltų atleidimų bangos tarp NŽS ir „BBC World Service“ bei „BBC Monitoring“ truko iki pat streiko išvakarių, tačiau jų metu nebuvo pasiektas joks abiem pusėm priimtinas kompromisas.

REKLAMA

Generalinė NŽS sekretorė Michelle Stanistreet apkaltino BBC išprovokavus streiką, nes pastaroji ateido daugybę darbuotojų. Tačiau korporacija teigė, jog etatų mažinimas, atleidžiant 100 darbuotojų, buvo „deja neišvengiamas“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų