• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Finansinių reitingų agentūra „Standard & Poor's“ penktadienį dar prasčiau įvertino Ukrainos gebėjimą grąžinti skolas, didėjant susirūpinimui dėl Kijeve augančio išorinio finansavimo poreikio.

REKLAMA
REKLAMA

Blogesnis įvertinimas tapo naujausiu smūgiu prezidento Viktoro Janukovyčiaus vyriausybei, šlyjant padėčiai ekonomikoje ir didėjant įtampai su didžiąja kaimyne Rusija dėl Kijevo užmojų integruotis su Europos Sąjunga (ES).

REKLAMA

Agentūra prasčiau įvertino Ukrainos vyriausybės galimybes grąžinti ilgalaikes skolas užsienio ir vietos valiuta, priskirdama ją „B-“ kategorijai vietoje ankstesnės „B“ – su neigiama perspektyva, sakoma „Standard & Poor's“ pranešime.

„Šis pabloginimas atspindi mūsų požiūrį, kad vis mažiau tikėtina, jog vyriausybės strategija užtikrins pakankamą užsienio valiutos kiekį, kuris atitiktų padidėjusį jos išorinio finansavimo poreikį“, – nurodė agentūra.

REKLAMA
REKLAMA

„Reitingai buvo suvaržyti dėl mūsų požiūrio į politinį netikrumą, įtampą finansų sektoriuje ir silpną išorinį likvidumą“, – pareiškė vertintojai. Tačiau jie pažymėjo, kad Ukrainos vyriausybės skola tebėra gana maža, o ekonomika neblogai diversifikuota.

Ukraina tikisi vėliau šį mėnesį Vilniuje vyksiančiame viršūnių susitikime pasirašyti asociacijos sutartį su ES, tačiau dėl tokių Kijevo ambicijų susirūpinęs Kremlius pagrasino prekybos sankcijomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Sutarties (su ES) pasirašymas būtų teigiamas Ukrainos prekybai ilguoju laikotarpiu, tačiau trumpuoju ir vidutiniu laikotarpiu gali kilti neigiamų padarinių, daugiausiai susijusių su Rusijos reakcija“, – rašo „Standard & Poor's“.

„Rusija tikriausiai atsakys įvesdama prekybos suvaržymus Ukrainai, – pridūrė agentūra. – Dėl tikriausiai sumažės eksportas į Rusiją.“

REKLAMA

„Standard and Poor's“ priminė, kad praeitais metais prekyba su Rusija sudarė 26 proc. Ukrainos prekių ir 39 proc. paslaugų eksporto.

Ukrainos ekonomikos būklė šių metų 3-ame ketvirtyje išliko sunki: bendrasis vidaus produktas sumažėjo 1,5 proc., ir tai buvo jau penktasis neigiamo metinio ūkio augimo ketvirtis iš eilės, trečiadienį paskelbė šalies statistikos biuras.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų