Specialistai atmeta, kad ekonomika greitai atsigaus

Dauguma investicijų valdymo specialistų atmeta greito pasaulio ekonomikos atsigavimo po krizės, kurią sukėlė koronaviruso pandemija, galimybę ir prognozuoja kelerius metus truksiančią stagnaciją bei didelę netinkamo aktyvų įvertinimo riziką.

„CFA Institute“ – pasaulinės ekspertų, besispecializuojančių investicijų valdymo srityje, asociacijos – duomenimis, vos 10 proc. ekspertų mano, kad ekonomikos V formos atsigavimas yra tikėtinas.

Tyrimo metu apklausta beveik 13,3 tūkst. asociacijos narių.

Dauguma respondentų prognozavo ilgiau trunkantį atsigavimą: 44 proc. respondentų prognozuoja tam tikrą dvejus–trejus metus truksiančią sąstingio formą, o 35 proc. respondentų kalba apie U formos atsigavimą.

Tik 4 proc. prognozavo ilgalaikį ekonomikos sąstingį.

Tyrimas taip pat parodė augantį specialistų nerimą dėl neteisingo turto vertės nustatymo: 96 proc. respondentų mano, kad krizė lemia šios rizikos padidėjimą.

Pasak tyrimo autoriaus Olivierio Fineso, pasaulio šalių vyriausybių ir centrinių bankų priimtos skatinamosios priemonės fiskalinės ir pinigų politikos srityje lėmė padidėjusį likvidumą rinkoje, tačiau kartu tapo „išpūstų“ turto kainų priežastimi.

„Dabar realioji ekonomika atsiskyrė nuo rinkų ir belieka tikėtis, kad kontrastas netaps pernelyg reikšmingas, kol įvyks korekcijos“, – teigė ekspertas, kurį pacitavo „The Financial Times“.

„CFA Institute“ vadovė Margaret Franklin pažymėjo, jog investicijų sektoriaus atstovai ruošiasi tolesniam rinkos nepastovumui, tačiau jų nuomonės skiriasi dėl to, kiek laiko vyriausybės turėtų toliau kištis ir palaikyti įmones bei rinkas.

Respondentai mano, kad skubus valdžios institucijų ir centrinių bankų įsikišimas palaikant ekonomiką ir rinkas buvo būtinas, tačiau pusė jų teigė, kad pagalba turėtų būti trumpalaikė, tuo tarpu 49 proc. respondentų mano, kad to nepakaks, o parama turės būti tęsiama.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų