Skvernelis: 200 darbo paieškos išmoka nebuvo taikli priemonė

Kadenciją baigiantis premjeras Saulius Skvernelis pripažino kad jo Vyriausybės paskirta 200 eurų darbo paieškos išmoka nebuvo tinkama priemonė. Ši išmoka mokama iki šių metų pabaigos, siekiant paremti per koronaviruso krizę darbo netekusius žmones.  

„Priemonė, kurią mes taikėme, galbūt nebuvo visiškai tiksli ir susieta su galutiniu rezultatu, tai yra paieška – tu gali ieškoti, bet neįsidarbinti“, – spaudos konferencijoje po paskutinio šios Vyriausybės posėdžio trečiadienį sakė S. Skvernelis.

„Tos išmokos kiek iškreipė ir darbo rinką, nes dalis žmonių, kurie ilgą laiką buvo šešėlyje, ir apskritai nebuvo registravęsi, registravosi (Užimtumo tarnyboje – BNS) dėl tos išmokos gavimo“, – pabrėžė nueinantis Vyriausybės vadovas.

Pasak jo, sprendimą, ar priemonė bus tęsiama, priims jau nauja Vyriausybė, tačiau S. Skvernelis pabrėžia, kad tai „nebuvo taikli ir paveiki priemonė“.

Vadinamoji darbo paieškos išmoka mokama nuo birželio vidurio iki šių metų pabaigos – ja galėjo gauti visi, neturintys darbo ir užsiregistravę Užimtumo tarnyboje.

Kai kurie ekonomistai kritikavo išmoką, nes ji neskatina ieškoti darbo ir išpučia registruoto nedarbo rodiklius.

Registruotas nedarbas Lietuvoje gruodžio pradžioje pasiekė 15,5 proc. – per mėnesį rodiklis išaugo 0,6 proc., o per metus – 7,1 proc.

Užimtumo tarnybos vadovė Inga Balnanosienė anksčiau BNS yra sakiusi, kad registruotą nedarbą gali sumažinti tai, kad po Naujųjų metų nebebus mokama 200 eurų išmoka.


Rašyti komentarą...
.
.as
2020-12-16 14:23:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
KOKIO DARBO JEI VISKAS UZSIDARO AR GALVA KADA NORS PRADES GALVOT
Atsakyti
0

E
Egidijus
2020-12-09 21:29:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įdomiausią , jei darbo birža nieko nesiūlo.
Atsakyti
-1

O
Ona
2020-12-16 23:06:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skveras pagaliau suprato kad 200 eu išmoka buvo klaida. Nelaikyk mus durneliais ar durnesniais už save. Tie 200 eu buvo papirkti rinkejus. Kad balsuotų už tave ir karbauskeli nepavyko
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų