Skvernelis apie viešą Šimonytės prašymą dėl karantino: jeigu nuoširdžiai rūpėtų, paskambintų

Laikinasis premjeras Saulius Skvernelis paskirtosios premjerės Ingridos Šimonytės prašymą Vyriausybei griežtinti karantiną vadina viešųjų ryšių triuku. Premjeras sako apie I. Šimonytės kreipimąsi sužinojęs tik iš viešosios erdvės.

„Tas pareiškimas yra viešųjų ryšių akcija. Likus 18 ar 15 minučių iki posėdžio atsiųsti tokį pareiškimą deklaratyvų, sakant, kad kažką darykite, ką nors padarykite. Jeigu nuoširdžiai rūpi, paskambina telefonu ir sako, mes turime pasiūlymą, gal galėtumėte posėdyje apsvarstyti ir priimti? Tas ir būtų padaryta. 

Dabar aš jokio skambučio nesulaukiau, gaunu per viešąją erdvę tiktai tokį pareiškimą – tai viešųjų ryšių akcijos momentas“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo S. Skvernelis.

Kreipėsi į S. Skvernelį

Paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį kreipėsi į laikinąjį premjerą Saulių Skvernelį, prašydama jo kuo skubiau Vyriausybės posėdyje priimti būtinus ir sveikatos apsaugos srities autoritetų siūlomus papildomus griežtinančius karantino sąlygas sprendimus. 

I. Šimonytė pažymi, jog trečiadienį paskelbti toliau augantys rekordiniai užsikrėtusiųjų koronavirusu žmonių skaičiai ir pranešimai apie kasdien mirštančius Lietuvos žmonių rodo, kad ligšioliniai sprendimai nepadėjo stabilizuoti situacijos ir pasiekti jos gerėjimo. 

„Kreipiuosi į Jus, nes nebeturime jokios moralinės ir politinės teisės daugiau delsti. Kiekviena pradelsta diena kainuoja žmonių gyvybes ir sveikatą. Sprendimai nepriimti šiandien reikš prarastas žmonių gyvybes visą ateinantį mėnesį. Jei neatlaikydama hospitalizuojamų sergančiųjų skaičiaus „perdegs“ ir neužtikrins reikalingos, savalaikės ir kvalifikuotos pagalbos visa Lietuvos sveikatos apsaugos sistema, pasekmės bus itin skaudžios – jau dabar perteklinio mirtingumo rodikliai yra gąsdinantys“, – teigė I. Šimonytė.

„Esu pasiruošusi paremti ir viešai palaikyti reikalingus sprendimus, tokiu būdu pasidalindama Jums tenkančią atsakomybę. Beprecedentės krizės akivaizdoje, kada Vyriausybės veiksmai lemia žmonių gyvybes, negalime ir neturime vadovautis siaurais politinės naudos išskaičiavimais. Tikiu, kad Jūs ir kaip buvęs pareigūnas, ir šiuo metu laikinai einantis Ministro Pirmininko pareigas politinis lyderis, elgsitės garbingai ir ryžtingai“, – sakė I. Šimonytė.

REKLAMA

Paskirtasis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys trečiadienį LRT radijui sakė, kad karantino ribojimai turi būti griežtesni. Jis užsiminė apie judėjimo apribojimus.

„Manau, kad bus diskutuojama ir apie judėjimo ribojimus, bet jie neturėtų būti mąstomi, išimant iš konteksto tik automobilių statymo aikštelę ar atskirą prekybą kažkokių produktų. Jos bus visa apimančios“, – pakartojo ministras.

Trečiadienį vyksta paskutinis 17-osios Vyriausybės posėdis. Penktadienį numatytas būsimos Ingridos Šimonytės vadovaujamos centro-dešiniųjų Vyriausybės programos tvirtinimas Seime. Naujoji Vyriausybė įgaliojimus gaus Seimui patvirtinus jos programą bei prisiekus naujiesiems ministrams.


Rašyti komentarą...
P
Plepys
2020-12-09 14:52:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tu Vytuk paklausk už kieno pinigus buvo išasfaltuotas kelias į Austėjos tėvų sodybą. Atšoks noras rasynėti nesąmones. Ruoškis narkotikų vsrtojimui
Atsakyti
-4

p
pilietė
2020-12-09 14:54:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar mėnesį svaidysis replikomis ir ilgai ir nuobodžiai stums įstatymą narkomanam.O virusas niekur nežada dingti,tai palauks...
Atsakyti
-3

D
2020-12-09 14:49:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įdomu ko ta Šimonių merga nieko konkretaus nesiima, buvo gera nesąmones bliauti, tai dabar tegul tiesiogiai pradeda rodyti darbus...
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų