Ekonomistas Lazutka apie Vyriausybės programą: minimi įsisenėję dalykai

Seimą pasiekė Vyriausybės programa, dėl kurios Saulius Skvernelis ir Ingrida Šimonytė jau spėjo apsikeisti aštriais žodžiais. 

Ar naujosios Vyriausybės programa leidžia tikėtis, kad jos politika bus socialiai teisingesnė ir jautresnė, kalbėjome su ekonomistu, sociologu Romu Lazutka.

Sveiki. Ingrida Šimonytė ir Saulius Skvernelis apsižodžiavo dėl naujosios Vyriausybės programos. S. Skvernelis sako, kad ji kone nurašyta dalimis nuo senosios Vyriausybės programos, I. Šimonytė sako, kad ten net nėra, nuo ko nusirašinėti. Jūsų manymu, kas yra naujo šioje programoje ir kas verta dėmesio? 

Sveiki. Na, naujo gal ne tiek daug, bet parašyta ji gana sklandžiai. Ir minimi tie dalykai, kurie Lietuvoje seniai kartojami, įsisenėję – tiek mokesčių, tiek socialinės politikos srityje. 

Man atrodo, yra gerai, kad ten mes negalime atpažinti tokios grynos konservatoriškos ir liberalų idealogijos.

Tarkime, kalbama apie šeimų ir darbo pareigų derinimą <...>, taip pat įvairios paslaugos šeimoms, kurios palengvina naštą.

Kita vertus, nėra kokių nors siūlymų sumažinti, optimizuoti socialinę pagalbą, ko galbūt būtų galima tikėtis, turint galvoje, kad yra net yra dvi liberalų partijos. Ekonominiai liberalai paprastai nepraleidžia progos pasakyti, kad čia švaistoma daug pinigų. 

Visą pokalbį su ekonomistu R. Lazutka kviečiame žiūrėti vaizdo siužete, esančiame straipsnio viršuje.


Rašyti komentarą...
L
Lt
2020-12-09 11:08:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lazutka vienintelis dar likęs ekonomistas kurio nenupirko liberalai, konservatoriai. Pagarba.
Atsakyti
-2

X
XXL
2020-12-10 23:04:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
šioje programoje yra kažkas naujo ir kažkas gero. Tik gaila, kad tai kas gero - nurašyta nuo valstiečių, o tai kas naujo - visiškas š.
Atsakyti
0

A
Anas
2020-12-10 12:56:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Padėtis.Gereja.Alytuje.prapuola.Tuks.Vilniuja.Mili...?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų