Šeimos Kredito Unija pataria, į ką atkreipti dėmesį renkantis naują būstą

Kone metus besitęsianti pasaulinė pandemija sustabdė visus be išimties ir privertė gerokai daugiau laiko praleisti namuose. Turbūt ne vienam namuose dirbančiam žmogui teko valgomojo stalą naudoti kaip darbo vietą, tad natūralu, kad kyla noras pakeisti ir būstą, kurį galėtumėte įsirengti pagal pakitusius poreikius.

Vis dar kylanti būstų paklausos rodyklė rodo, kad karantinas, anaiptol, nėra netinkamas metas tokiems pokyčiams. Šeimos Kredito Unija pataria, kokiais faktoriais derėtų vadovautis renkantis naują būstą ir kaip nepasiklysti plačioje nekilnojamojo turto rinkoje. 

Pirmiausia – jūsų poreikiai 

Pradėti derėtų nuo nuolatinių ir besikeičiančių jūsų poreikių. Jei gyvenate vienas, o apie naują būstą svajojate dėl vietos trūkumo, verta apžiūrėti butų skelbimus. Nepriklausomi, nemėgstantys prie vienos vietos prisirišti žmonės pirmenybę turėtų teikti nuomos pasiūlymams arba gerai apgalvoti vėlesnio pardavimo galimybes. Prieš imdamiesi vertinti skelbimus sudarykite daiktų, baldų ir buitinės technikos sąrašą, kuris padės lengviau išfiltruoti jūsų poreikių netenkinančius butus. Pavyzdžiui, jei ieškote buto su darbo vieta, iškart galite atmesti visus variantus, kuriuose jos nėra ar nebus galimybės jos įrengti. Ieškodami buto įsigijimui daugiau dėmesio skirkite jo plotui, lokacijai ir paslaugoms. Sąraše svarbu numatyti dalykus, kurie jūsų visiškai netekintų bei galimus būsto pranašumus. Pasižymėkite jūsų akį patraukusius skelbimus ir kruopščiai įvertinkite juos pagal savo numatytus kriterijus. 

REKLAMA

Žinoma, jei naujos gyvenamosios vietos ieškote šeimai, pasirūpinkite visų jos narių poreikiais. Vaikai turi turėti savo žaidimų ir poilsio erdvę, tėvai – darbo vietas. Šeimai reikia ir patogaus valgomojo bei erdvesnio vonios kambario. Tokiu atveju verčiau ieškoti būsto įsigijimui ir įsirengti jį pagal savo poreikius, nes rasti tobulai jums paruoštą gyvenamąją vietą bus sunku. 

Atsižvelkite į ateities planus 

Rinkdamiesi būstą nepamirškite pakankamai dėmesio skirti ir savo ateities planams. Jei planuojate kurti šeimą ar jau laukiate jos pagausėjimo ir branginate savo ramybę, galite rinktis tarp kotedžo ir namo. Privatus kiemas, galimybė susikurti žaliąją zoną ir vaikščioti basomis po savo veją tikrai laimės visų gamtos mylėtojų širdis. Tiesa, nepamirškite įvertinti ir kitų svarbių planų. Pavyzdžiui, jei planuojate užsiimti šeimos verslu ar laisvalaikiu krapštytis prie automobilio ar kitos technikos, pirkite didesnį žemės sklypą ar sodybą su jau įrengtu garažu. Taip užbėgsite už akių dažnam gyvenamųjų vietų keitimui ir varginančiam kraustymuisi. 

Įvertinkite savo finansines galimybes 

Labai svarbus ir svarus faktorius renkantis naują būstą tampa ir jūsų finansinės galimybės. Prieš įsigydami nekilnojamąjį turtą įvertinkite visus pajamų šaltinius bei galimas rizikas. Atsižvelkite į savo darbo poziciją, augimo galimybes, o jei turite nuosavą verslą – įvertinkite didelių nuostolių tikimybę. Įsigyjant būstą visada svarbu ir pradinis įnašas ar turto įkeitimas, tad apgalvokite visas galimybes šiems kriterijams patenkinti. Tik kruopščiai įvertinę savo finansines galimybes pasinaudokite būsto paskolos pasiūlymais. Pildykite paraišką internetu Unija.lt ir sutaupykite laiko, kurį galėsite leisti savo naujuosiuose namuose.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų