Seimo komitetas stabdo vaiko pinigų, algos didinimo svarstymą

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pirmadienį nutarė stabdyti pataisų, kuriomis nuo kitų metų siūloma 10 eurų didinti vaiko pinigus, įteisinti antrokų nemokamą maitinimą bei vienu euru kelti biudžetininkų bazinės algos dydį, svarstymą.  

Komitetas žada prie siūlomų pakeitimų grįžti, kai juos peržiūrės ir įvertins naujoji Vyriausybė. Tokį pasiūlymą palaikė dauguma komiteto narių.

„Kad nauja Vyriausybė turėtų galimybę dar žvilgsnį ir ranką pridėti kiek galimybės leis (...) kadangi (projektas – BNS) susijęs su biudžetu“, – tvirtino komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė.

Jis teigė tikintis, kad projektai grįš „tokie, kokie yra suplanuoti dabar“. 

„Suplanuoti padidinimai neturėtų būti mažinami“, –  kalbėjo komiteto vadovas. 

Išmokų vaikams įstatymas numato, kad nuo kitų metų sausio vaiko pinigai augtų nuo 60 iki 70 eurų, neįgaliems, gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikams – nuo 100 iki 111 eurų.  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skaičiavimu, išmokoms vaikams kitiems metams papildomai reikės 63 mln. eurų. 

Valstybės politikų, pareigūnų ir tarnautojų, teisėjų, visų biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos bazinį dydį siūloma didinti nuo 176 iki 177 eurų. Tam reikėtų apie 21,4 mln. eurų iš valstybės biudžeto, o žmonės atlyginimai didėtų 4-32 eurais per mėnesį.  

Jeigu Seimas pritartų antrokų nemokama maitinimui, jį gautų 26 tūkst. antrokų, per metus papildomai reikėtų apie 9,9 mln. eurų. Šiuo metu nemokamas maitinimas ugdymo įstaigose tiekiamas priešmokyklinukams ir pirmokams. 


Rašyti komentarą...
S
Stasys
2020-11-23 23:15:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Stai ir pasirode konservatoriai, tuoj mazins pencijas, atims vaiku pinigus. Kas balsavot uz juos tai dziaukites dabar
Atsakyti
-27

V
Vileta
2020-11-24 01:01:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai juk ar ko nors kam trūksta? Svarbu seimūnams visko per akis- atlyginimus sau susikūrė iš mokesčių mokėtojų pinigų...ir ne tik... kanceliarinėms išlaidoms ir t.t... O skurdas klesti...Ką čia kalbėti!!! Visi tai žino. Norėjo konservatorių, tai ir gavo- pakonservuos visiems ne tik smegenis, bet ir finansus. Oi kaip linksma bus!!!
Atsakyti
-17

A
Aurelijus
2020-11-23 22:47:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
>> Valdžiai: Pirma, nedaryk nieko be priežasties ir tikslo. Antra, nedaryk nieko, kas neduotų naudos visuomenei.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (64)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų