• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas antradienį pritarė Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymui, kuris numato baudas didiesiems prekybos centrams, imantiems įvairius mokesčius iš prekių tiekėjų.

REKLAMA
REKLAMA

Už įstatymą balsavo 56 Seimo nariai, prieš - 4, susilaikė 30 parlamentarų.

Iš viso Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatyme prekybos centrams nurodoma 10 draudimų, už kurių nesilaikymą galės būti skirtos baudos nuo 1000 iki 400 tūkst. litų.

REKLAMA

Draudžiamais veiksmais įstatyme įvardinamas reikalavimas kompensuoti išlaidas, susijusias su naujų parduotuvių įrengimu ar senųjų atnaujinimu, reikalavimas užtikrinti, kad parduodamų prekių kainos bus mažesnės už kitiems pirkėjams parduodamų tų pačių prekių kainas, reikalavimas įsigyti prekių, paslaugų ar turto iš mažmeninės prekybos įmonės nurodytų trečiųjų asmenų, taip pat nurodymas tiekėjams apmokėti dalį prekių pardavimo skatinimo išlaidų, susimokėti už prekių išdėstymą, priimti neparduotas maisto prekes.

REKLAMA
REKLAMA

Draudimų laikymąsi kontroliuos Konkurencijos taryba.

Didelę rinkos galią turinčiomis mažmeninės prekybos įmonėmis įstatyme apibrėžiamos bendrovės, Lietuvoje valdančios bent 20 ne mažesnio kaip 400 kvadratinių metrų prekybos ploto parduotuvių, ir kurių bendrosios pajamos pastaraisiais finansiniais metais yra ne mažesnės kaip 400 mln. litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiam įstatymui prieštaraujantys Seimo nariai mano, kad būtent šis apibrėžimas dominuojančioms mažmeninės prekybos bendrovėms leis išsisukti iš įstatymo priežiūros, pavyzdžiui, sumažinant parduotuvių plotą iki 399 kvadratinių metrų ar išskaidant apyvartą per kelias įmones.

Šiuo metu padėtis mažmeninėje prekyboje ir rinkoje yra oligopolinė: 4 dominuojantys prekybos tinklai užima apie 72 proc. mažmeninės prekybos maisto prekėmis rinkos. Šio įstatymo tikslas - apriboti prekybos tinklų derybinę galią, užtikrinti tiekėjų ir prekybos įmonių interesų pusiausvyrą, ginti tiekėjus ir taip sudaryti sąlygas, kad jie galėtų daugiau lėšų skirti investicijoms, naujų produktų kūrimui ir inovacijoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
-->
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų