Latvijos finansų ir kapitalo rinkos komisija (FCMC) penktadienį skyrė 1,8 mln. eurų baudų SEB banko padaliniui šioje šalyje už pinigų plovimo prevencijos ir tarptautinių sankcijų pažeidimus, BNS pranešė FCMC.

Už pinigų plovimo prevencijos pažeidimus FCMC bankui numatė 672,7 tūkst. eurų, o už tarptautinių sankcijų pažeidimus – 1,121 mln. eurų baudas.

SEB bankas Latvijoje informavo BNS, kad šias baudas ketina sumokėti.

Nustatydama baudą SEB bankui FCMC atsižvelgė į tai, kad pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo rizika tarp banko klientų yra žema.

Šį sprendimą FCMC priėmė patikrinusi SEB operacijas Latvijoje nuo 2017 metų. 

Tikrinant nustatyta, kad kai kuriais atvejais galutiniai naudos gavėjai, kuriems atstovauja klientas, nebuvo tinkamai įrodyti ar dokumentuoti.

Taip pat buvo nedaug atvejų, kai SEB pilnai neužtikrino, kad dokumentacija, įrodanti klientų ekonominę veiklą šalyje, būtų tinkama.

SEB taip pat nustatė ir pranešė apie atvejį, kuomet jis nepateikė tinkamos informacijos apie kliento tiesioginį savininką. Klientas buvo bendrovės, įtrauktos į Europos Sąjungos taikomų sankcijų sąrašą, antrinė įmonė

Šiam klientui ES sankcijos buvo įvestos po to, kai jis pradėjo dirbti su SEB banku.

Dėl pinigų plovimo prevencijos pažeidimų praėjusiais metais buvo pradėtas likviduoti vienas didžiausių Latvijos komercinių bankų ABLV; dėl finansinių problemų taip pat bankrutuoja šeštas pagal dydį Latvijos bankas „PNB Banka“.


Rašyti komentarą...
O
Ooooo
2019-12-22 16:11:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Latvijos valdžia plėšikus tramdo,kai tuo tarpu mūsų valdžia su plėšikais bendradarbiauja.
Atsakyti
0

P
PP
2019-12-22 20:09:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kodel LR banko valdyba leidžia SEB sauvaliauti ir negina savo piliečių interesų? Nuo 2020 vasario men šis bankas didina įkainius Lietuvoj,vadinasi kompensuos nuostolį Latvijoj?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų