Gyvybės draudimo bendrovės Sampo Life Lietuva duomenimis, šalies gyventojų susidomėjimas investiciniu gyvybės draudimu šiais metais, palyginti su pernai, išaugo daugiau kaip 2,3 karto.
Sampo Life Lietuva sausio-gegužės mėnesiais sudarė gyvybės draudimo sutarčių už 22,65 mln. litų, tai yra 132% daugiau nei per penkis praėjusių metų mėnesius.
Vien šių metų gegužę bendrovėje pasirašytų gyvybės draudimo įmokų suma išaugo 134%, palyginti su pernai geguže, ir sudarė 4,88 mln. litų. Praktiškai 100% naujai pasirašytų sutarčių apima investicinį, o ne kaupiamąjį gyvybės draudimą su garantuotomis palūkanomis. Gyventojai suprato, kad prisiimdami investavimo riziką sau, jie gali sukaupti daug daugiau.
„Viena iš pagrindinių augimo priežasčių – klientai pradėjo kreipti daugiau dėmesio į draudimo apsaugas ir jų dydį. Anksčiau gyvybės draudimo, mirties dėl nelaimingų atsitikimų draudimo ar kritinių ligų draudimo sumos buvo skaičiuojamos dešimtimis tūkstančių litų, o dabar nemažai klientų jau nusprendžia apsidrausti šimtų tūkstančių dydžio sumai“, - pasakojo bendrovės Sampo Life Lietuva vadovas Rytis Ambrazevičius.
Pasak jo, kita grupė klientų susidomėjo investiciniu gyvybės draudimu kaip taupymo ir investavimo priemone – tai jiems patogu, nes galima atgauti mokestinę lengvatą, o investicijas valdyti internetu.
„Apskritai pastaruoju metu jaučiame, kad Lietuvos gyventojai gali skirti daugiau lėšų tiek draudimui, tiek investavimui ir taupymui. Tarkime, trisdešimtmečiui vyrui, norinčiam apsidrausti gyvybę 200 tūkst. litų sumai, gyvybės apsauga kainuoja apie 5 litus per dieną – įvertinę tokius palyginti nedidelius kaštus, vis daugiau šalies gyventojų ryžtasi investuoti į savo gyvybės apsaugą“, - sakė R. Ambrazevičius.
Draudimo priežiūros komisijos duomenimis, visa gyvybės draudimo rinka Lietuvoje per penkis šių metų mėnesius išaugo 59,1 procentu.