Rusijos kirtis Lietuvai: ruošiasi uždrausti importą kai kuriai produkcijai

Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnyba („Rosselchoznadzor“) ketina uždrausti importą kai kurių valstybių augalininkystės produkcijos, turinčios Lietuvos, Latvijos ir Slovakijos sertifikatus.

„Rosselchoznadzor“ pranešė, kad jai kelia susirūpinimą pastaruoju metu pagausėję pažeidimai, susiję su Italijos, Kenijos ir Nyderlandų augalininkės produkcijos, turinčios Lietuvos, Slovakijos ir Latvijos sertifikatus, tiekimu į Rusiją.

Rusijos tarnyba perspėja, kad jei šią produkciją sertifikuojančios šalių nacionalinės augalų apsaugos institucijos nesiims priemonių tvarkai atkurti, „Rosselchoznadzor“ bus priversta įvesti laikinus atitinkamus tiekimo ribojimus.

Anot pranešimo, per penkis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, Lietuvoje, Latvijoje ir Slovakijoje sertifikuotos augalininkystės produkcijos tiekimas į Rusiją iš Italijos, Kenijos ir Nyderlandų smarkiai išaugo, o importuojami produktai neatitinka EAES reikalavimų, juose aptinkami karantinavimo objektai.

„Rosselchoznadzor“ patikslino, kad turima omenyje produkcija, kuriai netaikomas Rusijoje nuo 2014-ųjų rugpjūčio galiojantis embargas.


Rašyti komentarą...
V
Vilte
2021-06-08 10:35:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Norėčiau, kad lietuvos verslininkai patys nutrauktų verslo kontraktus su teroristinėmis valstybėmis
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų