Svarstys minimalią mėnesinę algą padidinti iki 750 eurų

Vyriausybės, darbdavių ir darbuotojų interesams atstovaujanti Trišalė taryba antradienį svarstys minimalios mėnesio algos (MMA) didinimą. 

Profesinės sąjungos teigia, jog MMA nuo 2022-ųjų galėtų kilti 108 eurais iki 750 eurų, tuo metu darbdaviai bendros pozicijos kol kas neturi. Anot jų atstovo, MMA gali augti, tačiau svarbu atsižvelgti į labiausiai nukentėjusį verslą ir jaunimo nedarbą.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė BNS teigė, jog Vyriausybė ir ministerija palaiko Lietuvos banko poziciją, kuris gegužę nurodė, kad atsižvelgiant į Finansų ministerijos ekonomines prognozes bei į Trišalės tarybos sutartą formulę, MMA nuo kitų metų Lietuvoje galėtų augti 9,6 proc., arba 62 eurais – iki 703 eurų.

Trišalė taryba yra sutarusi, kad MMA ir vidutinio darbo užmokesčio (VDU) santykis neturi būti mažesnis kaip 45 proc. ir didesnis kaip 50 proc., bei turi atitikti ketvirtadalio didžiausią santykį tarp VDU ir MMA turinčių ES valstybių vidurkį, kuris numatomas pagal paskutinių trejų metų duomenis.

Paskutinį kartą MMA didėjo šių metų sausį – nuo 607 iki 642 eurų (iki mokesčių).  


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2021-06-08 11:07:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau neigiamai.Brangs visos prekės ir paslaugos automatiškai.Reikia didinti ne minimalią algą,o neapmokestinamą pajamų dydį.Žaidžia du tais, kurie ekonomikoj nesupranta,gėda.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų