Iki 2030 metų Rusija, panašiai kaip Graikija dabar, gali atsidurti ant bankroto slenksčio, - įsitikinęs Pasaulio banko ekonomistas Maskvoje Sergėjus Ulatovas.

,,Perkopus 2030 metus, situacija Rusijoje gali būti panaši į Graikiją, kur skola jau nebesuvaldoma, - interviu ,,Bloomberg” sakė ekonomistas. – Dabar Rusiją laiko tik didelės naftos kainos, o ne protinga makroekonominė politika.”

Rusijos finansų ministras Aleksėjus Kudrinas šią savaitę įspėjo vyriausybę atsakingiau valdyti biudžeto išlaidas ir vengti paternalistinės ekonomikos priežiūros. Jo teigimu, šalies biudžeto deficitas šiemet gali siekti 0,5 proc. BVP, jei naftos kainos išsilaikys ties 115 dolerių už barelį riba.

Vis dėlto panašu, ad to padaryti nepavyks, nes naftos kainos praėjusią savaitę pasiekė mažiausią kainos ribą per pastaruosius keturis mėnesius.

Vidutinė rusiškos naftos kaina šiais metais siekė 108 dolerius už barelį.

Su tuo nesutinka ir S. Ulatovas, teigdamas, kad iki 2015 metų Rusijos pensijų mokėjimo fondas bus deficitinis, net jei nafta išsilaikys iki finansų ministro minėtos 115 dolerių ribos.

Pasaulio banko teigimu, Rusija neturi pakankamai finansų stabilizatorių, užsienio valiutos rezervų, todėl krizinė situacija šaliai būtų sunki.


Rašyti komentarą...
q
qwert
2011-06-26 15:02:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šveicarijos bankininkas demaskuoja Bilderbergo nusikaltimus
koment.lt/node/392
Atsakyti
0

V
Vaidas1
2015-07-07 16:12:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apie ką straipsnis? Kas autorius? Iš kur tokios naftos kainos šiais metais? Kas portalo redaktorius? Geriau rašykit apie Bunkę ar dar kažką panašaus - ten nors skaičiais galima žaisti :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų