Žurnale „Addiction“ skelbiama ataskaita remiasi 29 skirtingais tyrimais, kurie nuo 1960 iki 2011 metų buvo atlikti Europoje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje, JAV bei Japonijoje. Iš viso buvo apklausta daugiau nei 71 tūkst. viešojo ir privataus sektoriaus darbuotojų.
Tyrėjai apklausė darbuotojus apie rūkymą ir peržiūrėjo medicininius bei darbo įrašus ir patikrino, kiek darbo dienų jie praleido per maždaug dvejus metus. Paaiškėjo, jog tikimybė, kad rūkantieji praleis darbo dienas yra 33 proc. didesnė, o per metus praleidžia vidutiniškai 2,7 darbo dienos daugiau nei nerūkantieji. Be to, tikimybė, kad rūkantieji praleis darbą yra 19 proc. didesnė, lyginant su metusiais rūkyti žmonėmis.
Apskaičiuota 1,4 milijardo svarų žala, kurią patyrė Jungtinės Karalystės ekonomika, yra tik dalis su rūkymu darbe susijusių nuostolių. Į šią sumą neįskaičiuota, kiek darbovietės netenka dėl darbuotojų rūkymo pertraukėlių ir nuo nuorūkų kilusių gaisrų.
Anot mokslininkų, tyrimas įrodo, jog rūkymas kenkia ne tik asmeniui, bet ir ekonomikai. Svarbiausias atradimas - kad darbuotojui metus rūkyti, sumažėja tikimybė, kad jis praleis darbo dienas. Tai reiškia, kad darbdaviams verta remti programas, kurios padėtų darbuotojams mesti rūkyti ir skatintų sveikatingumą.